Devlet Gereğini Yaptı


Devlet Gereğini Yaptı

Devlet Gereğini Yaptı

 

Dinar ilçesi Ilıca mahallesinde harabe, dökük, ısıtması olmayan bir evde tek başına yaşam mücadelesi veren yaşlı adama devlet sahip çıktı.

 

Yaşlı adam için geçtiğimiz haftalarda çalışma başlatan Dinar Sosyal Hizmet Merkezi ve Dinar SYDV önce kiralık bir ev bulmak istedi. Rüştü Sağlam’ın istekleri doğrultusunda hareket eden yetkililer devlete ait olan Sandıklı Huzur Evine yaşlı adamı yerleştirdi.Geçtiğimiz haftalarda Dinar İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İrfan Yüksel, Ilıca Mahalle Muhtarı Mehmet Yılmaz, Dinar Sosyal Hizmet Merkezi Müdiresi Yeliz Çetin ve sosyal hizmet merkezi yetkilileriyle birlikte Rüştü Sağlam’ı harabe evinde ziyaret etmişlerdi.Yaşlı adamın kaldığı kötü yaşam koşullarını yerinde inceleyen devlet görevlileri daha sonra Rüştü Sağlam’ı huzur evine yerleştirmek için harekete geçti.

 

Rüştü Sağlam: Kiralık Bir Ev Olabilir Demişti

İlk başta Huzur Evinde kalmak istemeyen Rüştü Sağlam isimli vatandaş devlet yetkililerinin kendisine yaklaşımlarından dolayı çok memnun olduğunu, kiralık daha iyi bir ev istediğini söylemişti. Sonradan kararını değiştiren Sağlam Sandıklı Huzur Evinde kalmayı kabul etti. Dinar Sosyal Hizmet Merkezi tarafından Sandıklı Huzur Evine yerleştirilen Rüştü Sağlam ilk önce hastanede bütün sağlık kontrollerinden geçti. Genel bir muayenenin ardından kendisine bir oda verilen Rüştü Sağlam yetkililere huzur evinden memnun olduğunu belirterek teşekkür etti.>>Haber Merkezi