AFYON LİSESİ MEZUNLARI 41 YIL SONRA AYNI SIRALARDA BULUŞTU

Şehrimizin en köklü okulu Afyon Lisesi eski mezunlarını ağırladı. Türkiye’nin farklı noktalarından gelen 1980 yılı Afyon Lisesi mezunları 41 yıl sonra okullarını ziyaret etti.


AFYON LİSESİ MEZUNLARI 41 YIL SONRA AYNI SIRALARDA BULUŞTU

41 yıl sonra aynı sıralara oturan mezunlar hatıraları yad ederek duygu dolu anlar yasadılar. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen 1980 yılı Afyon Lisesi mezunları 41 bir yıl sonra bir araya geldiler. Etkinlik programı çerçevesinde 80 kuşağı mezunları önce Jura termal Hotel’de bir araya gelip anılarını paylaştı, daha sonra aynı mekânda bir gala yemeği verildi, ertesi gün de Afyon Lisesi ziyaret edildi ve şehir turu yapıldı.

Afyon lisesinden ülkemizin ileri gelenleri mezun oldu
Eski adı “Mekteb-i İdâdî-i Mülkî” olan Afyon Lisesi bundan 127 yıl önce Sultan 2. Abdülhamid tarafından kuruldu o dönemde yatılı bölge okulu olarak hizmet veren bu tarihî kurumdan iki cumhurbaşkanı, çok sayıda devlet adamı, bürokrat, komutan ve ünlü sanatçı çıktı. Afyonkarahisar halkı Afyon Lisesi’nin tekrar eski eğitim düzeyine kavuşmasına ve görkemli dönemine yeniden dönmesini arzu ediyor.

Duygu dolu anlar yaşandı
Etkinlik hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulunan Düzenleme Kurulu başkanı Selami Tütüncüoğlu, yarım asırlık çınarları, Afyon Lisesi mezunlarını bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek: “ Halen hayatta olan değerli öğretmenlerimizi de bu etkinliğe davet ettik. Sağlık durumu uygun olanların katılmasından büyük memnunluk duyduk. Aynı dönemlerde okulda, sınıfta, bahçede bir arada olduğumuz arkadaşlarımızı yeniden görmek bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu” şeklinde konuştu.

Tarihi ve kültürel mekanları gezdiler
 Üç günlük etkinliğin son gününde düzenlenen şehir turu vesilesiyle Afyonkarahisar’ın yarım asır sonraki manzarasını gören mezunlar, büyük gelişme gösteren kenti tanımakta zorlandıklarını takdirle dile getirdiler. Dolu dolu yaşadıkları üç gün boyunca Afyonkarahisar’a doyamadıklarını itiraf eden mezunlar, bu etkinliklerin bundan sonra her yıl düzenlemesi dileğinde bulundular. >>MEHMET KARAKAŞ