KUR'AN KURSLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİME BAŞLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaygın din eğitimi kapsamında yürüttüğü yetişkinlere, gençlere, çocuklara, engellilere, kadın, erkek tüm halka yönelik Kur'an kursları eğitim ve öğretime başladı.


KUR'AN KURSLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİME BAŞLADI

Çocuklara yönelik eğitimler kapsamında hizmete giren kurslardan olan Değirmenayvalı 4-6 yaş Kur'an Kursunda açılış programı düzenlendi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa, Afyon İl Müftüsü Sinan Kazancı, Siyasi Parti Başkanları, Belde Belediye Başkanları, İl Müftü Yardımcısı, Sendika Temsilcileri, Hocalar ve vatandaşlar katıldı. İl Müftülüğü Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Özuğur'un sunumuyla gerçekleşen programın açılışında söz alan Belediye başkanı Erol Barutçu; 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu sayesinde çocuklarımızın küçük yaşta Kur'an-ı Kerim’i ve değerlerini öğrenerek daha bilinçli olacaklarını belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.
“MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ”
İl Müftüsü Sinan Kazancı ise; 2021-2022 eğitim öğretim döneminin ve açılışı yapılan Kuran Kursunun hayırlı olmasını dileyerek, geleceğimizin teminatı, göz aydınlığımız olan yavrularımızı milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller olarak yetiştirmenin önemine vurgu yaptı. Müftü Kazancı konuşmasının ardından, Belediye başkanı Erol Barutçu'ya, Değirmenayvalı Beldesi Yukarı Camii İmam Hatibi Muzaffer Öter'e ve esnaflardan Mustafa Altın'a hediye takdiminde bulunarak, yardım eden ve emeği geçen herkese ayrıca katılımlarından dolayı belde halkına teşekkür etti. >>Yasin AY