Bölge finaline 21 proje ile gidiyoruz

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl 51.si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına 8 farklı kurum ile birlikte hazırlanan, 21 proje ile Konya ili Necmettin Erbakan Üniversitesinde 9-11 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak olan Bölge sergisine katılıyor.


Bölge finaline 21 proje ile gidiyoruz

Müdürlükçe Kasım ve Aralık 2019 tarihlerinde öğretmen eğitimleri yapılmış bu sayede 63 farklı okuldan 258 proje başvurusu yapılmıştı. TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Merkez, Bolvadin, Sinanpaşa ve İscehisar'daki okullarımızın 3 Fizik, 2 Coğrafya, 2 Değerler Eğitimi, 2 Teknolojik Tasarım, 2 Yazılım, 3 Tarih, 4 Türk Dili ve Edebiyatı, 1 Biyoloji, 1 Kimya ve 1 Sosyoloji branşlarında projeler Bölge Finaline seçildi.
“Amacımız öğrencileri teşvik etmek”
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın "Müdürlüğümüzce Ortaokul ve Liselerde TÜBİTAK projelerinin hazırlanması ve her yıl daha çok sayıda proje başvurusu yapılması için gayret etmekteyiz. Bu projeler öğrencilerimizi temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek ve mevcut bilimsel çalışmaların gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Öğrencilerimiz proje temelli düşünmeyi öğrenerek, problem çözme ve öğretim faaliyetlerine aktif bir şekilde katılma becerisi kazanmaktadır. Bölge Finaline seçilen 21 projenin sahibi 13 öğretmen ve 34 öğrencimize gayret ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.