MÜTHİŞ BAŞLADIK, KÖTÜ BİTİRDİK

Geçtiğimiz hafta sahasında konuk ettiği Bahçeşehir Koleji’ni iki defa uzatmaya giden karşılaşmada mağlup eden Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, önceki gün Galatasaray Doğa Sigorta karşısında maça müthiş bir başlangıç yapmasına ragmen, sonunu getiremeyerek sahadan 83-77 mağlup ayrıldı.


MÜTHİŞ BAŞLADIK, KÖTÜ BİTİRDİK

Önceki gün Sinan Erdem Spor Salonunda Galatasaray Doğa Sigorta ile karşı karşıya gelen Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, son çeyreğe kadar önde götürdüğü karşılaşmada maçı elleriyle rakibine vererek sahadan 83-77 mağlup ayrıldı.
FIRTINA GİBİ BAŞLADIK
ING Basketbol Süper Ligin 19. Haftasında deplasmanda Galatasaray Doğa Sigortaya konuk olan temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor karşılaşmaya müthiş bir başlangıç yaptı. Özellikle James Aldrigde’nin etkili oyunuyla ilk çeyrekte fark yaratan temsilcimiz ilk çeyreği 14 sayı farkla 27-13 önde kapattı.
İkinci çeyrekte oyuna müthiş bir geri dönüş yapan ev sahibi Galatasaray Doğa Sigorta, Ege Arar ve Harrison'un üst üste sayıları ve Ayberk Olmaz'ın smacıyla 14 sayılık farkı 3'e indirdi ve soyunma odasına temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor 43-40 önde gitti.
ÜÇÜNCÜ ÇEYREK BAŞA BAŞ GEÇTİ
Karşılaşmanın ikinci yarısına temsilcimiz 3 sayı önde başlamasına ragmen ev sahibi ekip bu çeyrekte iyi oyununu sürdürdü ve farkı bire kadar indirdi. 61-60 sona eren üçüncü çeyrek sonrası son çeyreğe ev sahibi ekip etkili başladı.  Galatasaray Doğa Sigorta hem savunmada hem hücumda kontrolü tamamen eline aldı ve karşılaşmadan 83-77 galip ayrıldı.
Ev sahib ekip Galatasaray’da 5 oyuncu çift haneli sayılara ulaşırken, temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’da Davis 24 sayıyla karşılaşmanın en skorer oyuncusu olurken, Crawford 10, Hrovat 10, Sinan Sağlam 2, Aldridge 16, Zanna 8, Davis 24, Gani Erde Günaslan 5, Mehmet Fırat Alemdaroğlu 2 sayıyı galibiyete yetmedi. >>Cumhur Bursalıoğlu