“BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ”

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor.


“BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ”

Parti binasında düzenlenen toplantıya Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda İl Başkanı Suna, ülke ve yerel gündemi değerlendirdi.
Elazığ ve Malatya’da yaşanan üzücü depremin gerçekle yüzleşilen son tarih olduğunu ifade eden İl Başkanı İbrahim Derviş Suna: “24.01.2020 tarihi bizim deprem gerçeğiyle yüzleştiğimiz son tarihtir”dedi.
“Hazırlıklı olmalıyız”
Deprem olmadan daha önce gereken tedbirlerin alınması ve hazırlıklı olunması gerektiğinin altını çizen Başkan Suna: “Bizler günlük hayatımızda bazı gerçekleri unutsakta belirli bir düzen içerisinde yoluna devam eden hayatın gerçekleri var. Bu gerçeklerle karşılaştığımızda eğer ki hazırlıklı değilsek maalesef bunun bedelini ağır ödüyoruz. Depremlerde hayatın gerçeklerinden bir tanesi ve ülkemiz topraklarının %90 ı deprem kuşağı içerisinde yer almakta. Bizler hem birey olarak hem de kurumlar olarak bu gerçeği unutmadan tüm tedbirlerimizi almalı ve hazırlıklı olmalıyız. Unutmayalım ki insanları depremler değil binalar öldürür”dedi.
“Elimizden geleni yapmaya hazırız”
Günün insanlık vazifelerini yerine getirme günü olduğunu belirten Başkan İbrahim Derviş Suna: “Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak yardıma muhtaç olan insanlarımızla alakalı elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu sebepten dolayı Elazığ İl Başkanlığımız ve Malatya İl başkanlığımızla sürekli iletişim halindeyiz. Maddi manevi ne lazımsa biz hazırız. Yaşadığımız bu acı olay üzerinden siyaset yapmak yerine, bugün millet olarak birlik olma, el ele verip yaralarımızı bir an evvel sarma günüdür. Bugün insanlık vazifemizi yerine getirme günüdür. Depremden etkilenen bütün vatandaşlarımıza ve tüm milletimize geçmiş olsun, hepimizin başı sağolsun, Cenabı Allah ülkemizi, milletimizi afetlerden, bela ve musibetlerden muhafaza buyursun”dedi.