TELEKOM’UN HATTINI KESEMEDİK

Kazananın play-off yolunda büyük avantaj sağlayacağı karşılaşmada Türk Telekom, temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’u 9 sayı farkla 92-83 mağlup ederek haftayı karlı kapattı.


TELEKOM’UN HATTINI KESEMEDİK

ING Basketbol Süper Ligin 17. Haftasında deplasmanda Türk Telekom’a konuk olan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, güçlü rakibi karşısında sahadan 92-83 mağlup ayrılarak ard arda ikinci mağlubiyetini elde etti.
MAÇA TUTUK BAŞLADIK
Basketbol Şampiyonlar Liginde birbirinden güçlü rakipler arasında puan cetvelinde lider olan Türk Telekom, karşılaşmaya hızlı başladı. Özellikle Moustapha Fall ve Kyle Gregory Wiltjer’le bulduğu sayılarla ilk dakikadan itibaren temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’a üstünlük kuran ev sahibi ekip ilk 6 dakikayı 16-10 üstün kapattı. Başarılı oyununu çeyreğin sonuna kadar devam ettiren ev sahibi takım ilk çeyreği 33-23 önde kapattı.
İKİNCİ ÇEYREKTE DİRENÇ GÖSTERDİK
İlk çeyreği 10 sayı farklı geride kapatan temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, ikinci çeyrekte Corey Richard Davıs’le ayakta kalmaya çalışsa da Moustapha Fall’ı durdurmakta zorlandı ve soyunma odasına 48-40 geride gitti.
GÜNÜMÜZDE DEĞİLDİK
Üçüncü çeyrekte maça dengeyi getirmek isteyen temsilcimiz, boyalı alandan sayılar bulsada savunmada istediklerini bir türlü yapamadı. Özellikle Moustapha Fall ve Nıcholas A Johson’u durmakta zorlanan temsilcimiz bu çeyreği de 67-60 geride kapattı.
SON ÇEYREĞE İYİ BAŞLADIK AMA SONUNU GETİREMEDİK
Karşılaşmanın son çeyreğine iyi başlayan temsilcimiz maçın başında bulduğu üçlükle farkı 5 sayıya düşürse de, ilerleyen dakikalarda sayı üretmekte zorlandı. Hem hücumda, hem de savunmada başarısız olan temsilcimiz karşısında ev sahibi Türk Telekom bir ara farkı 16 sayıya kadar çıkarttı. Temsilcimiz toparlansa da maçın sonuna kadar üstünlüğünü sürdüren Türk Telekom karşılaşmadan 92-83 galip ayrılarak haftayı karlı kapattı.
Temsilcimizde Talib Zanna 15 sayıyla en skorer oyuncu olurken, Gregor Hrovat 14, Sinan Sağlam 11, Richard Davıs 14, Gani Erdi Gülaslan 10, Jordon Crowford 6, Peyton James Aldrıdge 8, Ali Ulaş Peker 3, Burak Eşlik 2 sayı kaydetti.