İSTEK OKULLARI İLİMİZİN EĞİTİM KALİTESİNİ YUKARIYA TAŞIYACAK

2014-2015 eğitim-öğretim yılında beri ilimizde Doğa koleji ismi ile eğitim alanında hizmet veren Doğa okulları istek vakfının bünyesine geçti.


İSTEK OKULLARI İLİMİZİN EĞİTİM KALİTESİNİ YUKARIYA TAŞIYACAK

Doğa koleji artık ilimizde de İstek okulları olarak eğitim ve öğretim hayatına devam edecek. Dün akşam Akrones termal otelde İstek okullarının tanıtımı yapıldı.  Tanıtım programına İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

AFYON’DA EĞİTİMİN KALİTESİNİ ÜST LİGE ÇIKARACAĞIZ
Programın açılış konuşmasını Afyon istek okulları kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Avcı Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesini yukarılara taşımak için çalışacaklarını söyledi. Avcı: “6 yıl önce çıktığımız bu yolda eğitim seviyemizi bir tık daha üste çıkarmak için yeni bir girişim içindeyiz. İstek Okulları ile 2020-21 yılını inşallah başlayarak daha üst bir çıtaya çıkartacağımız eğitim seviyesi ile Afyon’a, Afyon’daki çocuklarımıza daha iyi bir gelece, daha iyi bir eğitim vermek için uğraşacağız. Bunun hem Afyonumuza hem Afyon’daki küçük kardeşlerimize hem de Afyon’un eğitim seviyesini bir üst lige çıkartmak için inşallah hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Tekrardan Afyonumuza, Afyon’un eğitimine ve inşallah tüm Türkiye’mize hayırlı uğurlu olur. İnşallah gelen ve devam eden velilerimiz buradan gerçekten iyi bir nesil yetiştirerek vatana, millete, devlete çok iyi hizmet eden çocuklara sahip olur. Bizim de onlara bir gram emeğimiz olduğu için mutlu oluruz. Hepimiz gayret içindeyiz bir şeyler yapalım diye. Ama biliyorsunuz Anadolu koşulları, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de olsa çok daha güzel şeyler yapma şansımız oluyor ama Afyon için eğitim seviyesinin gerçekten bir tık yukarıya çıkartmak için bir fırsat. İnşallah gelecek dönemde bunu başarırız, başarılı oluruz, Afyon’a yeni bir heyecan, yeni bir ruh, yeni bir ivme kazandırırız.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZ DÜNYA’DAKİ EĞİTİM SİSTEMİ İLE YARIŞIYOR
İstek okulları Yönetim Kurulu Üyesi Genel Müdür Ali İhsan Özyazgan da İstek okullarının vizyonundan ve misyonundan bahsetti. Genel Müdür Özyazgan : “İstek okulları olarak Anadolu’ya açıldık. İstek okulları misyonu Her yerde ve her zaman başarılı olacak, geleceğe şimdiden hazır, 21. yüzyılın; Yaratıcı, Dünyaya uyumlu, Sorunlara çözüm getiren, Girişken, Yurtsever, Yüksek donanımlı, Üretken, Ahlaklı, Dinamik, Öğrenmeyi seven, Bireylerinin yetiştirildiği, Türkiye’nin önde gelen okulları arasında olmak ve uluslararası düzeyde adını duyurmaktır. İstek okullarımızın misyonu ise Dünya’da ve Türkiye’de tercih edilen, ülke geleceğine olumlu katkılarda bulunacak, Üretken, Yaratıcı, Sorumluluk sahibi, Bilimsel düşünceyi ön planda tutan beyinleri; En gelişmiş öğretim yöntemleriyle birleştirilmiş, Teknoloji destekli, Yabancı dil ağırlıklı ve Dünya merkezli eğitim ile yetiştirmektir. Atatürkçü düşüncenin, Türk toplumu için tek alternatif ve tükenmeyecek umut kaynağı olduğuna inanan İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı, ilkelerini de bu büyük düşüncelerden alır” dedi. >>Mehmet Karakaş