AKYILDIZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Geçmişte 27 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olan ve ilimizde daha sonra bir dönem Eğitim-Sen Şube Başkanlığı yapmış olan eğitimci, emekli öğretmen Ömer Akyıldız Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.


AKYILDIZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi parti binasında gerçekleşen adaylık basın açıklamasına, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nevzat Ercan, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı adayı olan Ömer Akyıldız, parti yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda parti üyesi katıldı.
“Birleştirici olacağız”
Birbirini önemli ve değerli kılan bir anlayış içerisinde hareket edeceklerini vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı adayı Ömer Akyıldız:”Partimizin önceden gelen inancını ve omurgasını bozmadan, daha da zenginleşmesini sağlayarak parti işleyiş ve demokrasi taleplerini büyüterek hizmet etmek genel prensibimiz olacaktır. Kimseyi ötekileştirmeden, birleştirici olacağız. Biri ve diğeri şeklinde bahsedilmeyen birbirini değerli ve önemli kılan bir anlayış içerisinde olacağız. Cumhuriyet Halk Partisini evi bilen, ocağı sayan, herkesi kucaklayacağız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk değişmez rehberimiz, liderimiz olmaya devam edecektir. Sizlerin önerisi, eleştirisi ve fikirleri bize her zaman doğru yolu gösteren bir pusulamız olacaktır. Ülkemizde özlenen ve beklenen aydınlık gelecek olmak adına yorulmadan çalışıp bu konuda irademizi ortaya koyacağız. İlimizde her zaman halkın içinde olacağız. Sendikalarla, derneklerle, sivil toplum örgütleriyle partimizi buluşturacağız. Gelin yoldaşımız olun, gelin yokuşları birlikte aşalım. Yönetimimizle birlikte Partimizin iktidara gelmesi için bütün gücümüzle çalışacağız. Şahsıma gösterdiğiniz ilgi, verdiğiniz destek ile Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” dedi.

“Çok memnun oldum”
Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Ömer Akyıldız adına çok memnun olduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nevzat Ercan: “Bildiğiniz üzere kongrelerimiz devam ediyor. Kongrelerin devam ettiği üç ilçemiz kaldı, bu üç ilçeden bir tanesi merkez ilçemiz,  diğerleri İhsaniye ve Sinanpaşa İlçemizdir. Merkez İlçemizin kongresi 25 Ocak tarihinde gerçekleşecektir. Şimdi ise İlçe Başkanlığı için uzun zamandır çalışma içerisinde olan Ömer Akyıldız’ın bugün adaylığını açıklayacağını duydum. Çok memnun oldum. Bu durum partimize bir renktir. Ve bütün adaylara başarılar diliyorum. Kendisinin daveti üzerine ve İl Başkanı olmamdan dolayı bende bugün buradayım. Kendisine tekrar başarılar diliyorum” dedi.  >>Yasin AY