BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI

Suriye'nin Türkmen Dağı bölgesinde büyük bir savaş veren Bayırbucak Türkmeni kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına İscehisar Belediyesi tarafından "Elini Türkmen Kardeşine Uzat" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.


BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin; Suriye'de yaklaşık 9 yıldır insanlık trajedisinin yaşandığını ve kimsenin buna sessiz kalmaması gerektiğini belirterek, "Hemen yanı başımızda bir insanlık trajedisi yaşanmaktadır. Yaklaşık 9 yıldır Suriye'de devam eden savaşta Türkmen Dağı bölgesindeki Bayırbucak Türkmeni kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına yardım kampanyası başlatıyoruz. İscehisar halkı olarak Türkmen Kardeşlerimiz için seferber olalım. Bu ortak duyguyu sahiplenen ve Türkmen Dağındaki yürekler acısı insanlık dışı durumları tersine çevirmek isteyen herkese teşekkür ediyorum. Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan yardımlarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Bölgede gıda, giyecek ve ısınma malzemesine ihtiyaç duyulduğuna dikkati çeken Başkan Şahin, kampanya ile hayatta kalma mücadelesi veren Türkmen Kardeşlerimize insani yardım yapılmasının amaçlandığını söyledi.
Yardım kampanyası bugün itibari ile başlamış olup 20 Ocak Cuma gününe kadar devam edeceği bildirildi.