GÜREŞTE İL BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

Güreş Serbest ve Grekoromen stillerde  U-15, Küçükler ve Yıldızlar il birinciliği müsabakaları tamamlandı. Birinci olan sporcular grup müsabakalarına katılmaya hak kazandı.


GÜREŞTE İL BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

Afyonkarahisar Güreş Spor Dalı Federasyon temsilciğinin 2019-2020 sezonu faaliyet programında yer alan Serbest ve Grekoromen stillerde u15, Küçük ve Yıldız Erkekler kategorilerinde il birinciliği müsabakaları yapıldı. Çiğiltepe Spor Salonunda yapılan müsabakalar yaklaşık 40 sporcu katıldı. 

Yapılan müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara düzenlenen törenle kupa ve madalyaları takdim edildi. 

Serbest Stilde dereceye giren sporcular;

34-38 KG
Hasan Can Gökdemir (Şuhut Hisar Spor Kulübü) birinci, Ali Işıkçı(Taşoluk Belediye Spor) ikinci ve Mehmet Karaca(Bolvadin GSK) ile Necdet Yılmaz (Dinar Belediye SK) üçüncülüğü paylaştı. 
41 KG
Hakan Çapkın (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, Veli Can Irmak (Ferdi) ikinci ve Samet Yıldırım (Ferdi) ile Ramazan Yavuz (Dinar Belediye) üçüncülüğü paylaştı.
44 KG
Emircan Karakoç (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, Samet Bal (Dinar Belediye SK) ikinci ve Halil Şahiner(Dinar Belediye SK) ile Mevlüt Kocayol(Taşoluk Belediye Spor)  üçüncülüğü paylaştı.
48 KG
Yusuf Akyol (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, Süleyman Solmaz (Ferdi) ikinci ve Mehmet Galip Çınar (Afyon Gençlik Merkezi GSK) ile Umut Önder (Taşoluk Belediye Spor)  üçüncülüğü paylaştı.
52 KG
Batuhan Çelik (Dinar Belediye SK) birinci, Batuhan Bıyıklı (Ferdi) ikinci ve M.Mustafa Mutlu(Ferdi) ile Recep Daldal (Ferdi) üçüncülüğü paylaştı.
57 KG
Görkem Taşhan (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, Ramazan Karahan (Dinar Belediye SK) ikinci ve Mustafa Çelik (Dinar Belediye SK) ile Selehattin Çelik (Ferdi) üçüncülüğü paylaştı.
62 KG
Selçuk Selek (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, İbrahim Hayta (Dinar Belediye SK) ikinci ve Volkan Bilir (Dinar Belediye SK) ile Burak Mamış (Afyon Gençlik Merkezi GSK) üçüncülüğü paylaştı.
68 KG
Efe Uluman (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, Halil İbrahim Şimşek (Şuhut Hisar SK) ikinci ve Enes Uysal (Ferdi) üçüncü oldu.
75 KG
Süleyman Koç (Dinar Belediye SK) birinci olurken Kürşat Özbek (Taşoluk Belediye Spor) ikinci oldu.
85 KG
Kadir Çağlak (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, Ahmet Yavuz (Afyon Gençlik Merkezi GSK) ikinci ve Seydi Yiğit (Dinar Belediye SK) ile Ceylan Kadir Tunç (Ferdi) üçüncü oldu.
85-100 KG
Melih Ertürk (Ferdi) birinci olurken Maşuk Dikmen (Dinar Belediye SK) ikinci oldu.

Müsabakalarda birinci olan sporcular 16-19 Ocak 2020 tarihleri arasında Balıkesir’de yapılacak olan Grup müsabakalarına katılmaya hak kazandı. 

Grekoromen stilde dereceye giren sporcular;

34-38 KG
Hasan Can Gökdemir (Şuhut Hisar SK) birinci, Mevlüt Mustafa Petek (Ferdi) ikinci ve Ali Işıkçı (Taşoluk Belediye SK) ile Necdet Yılmaz (Dinar Belediye SK) üçüncülüğü paylaştı.
41 KG
Hakan Çapkın (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, Ramazan Efe Yavuz (Dinar Belediye SK) ikinci ve Velican Irmak ile Samet Bal (Dinar Belediye SK) üçüncülüğü paylaştı.
44 KG
Emircan Karakoç (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, Mevlüt Kocayol (Taşoluk Belediye SK) ikinci, Oğuz Kaan Çelik (Ferdi) ile Halil Şahiner (Dinar Belediye SK) üçüncülüğü paylaştı.
48 KG
Yusuf Akyol (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, Süleyman Salman (Ferdi) ikinci ve Ahmet Musa Çiçek (Ferdi) ile Emirhan Uçar (Dinar Belediye SK) üçüncülüğü paylaştı.
52 KG
Recep Daldal (Ferdi) birinci, Batuhan Çelik (Dinar Belediye SK) ikinci olurken Ramazan Öztürk (Dinar Belediye SK) ve  Muhammet Mutlu (Ferdi) üçüncülüğü paylaştılar.
57 KG
Görkem  Taşhan (Afyon GM Gençlik SK) birinci, Mustafa Çevik (Dinar Belediye SK) ikinci olurken Yusuf Zümrütpınar (Afyon GM Gençlik SK) ile Ramazan Karahan (Dinar Belediye SK) üçüncülüğü paylaştı.
62 KG
Selçuk Selek (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, İbrahim Hayta (Dinar Belediye SK) ikinci ve Volkan Bilir (Dinar Belediye SK) üçüncü oldu.
68 KG
Efe Uluman (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, H. İbrahim Şimşek (Şuhut Hisar SK) ikinci ve Enes Uysal (Ferdi) üçüncü oldu.
75 KG
Süleyman Koç (Dinar Belediye SK) birinci olurken Kürşat Özbek (Taşoluk Belediye SK) ikinci oldu.
85 KG
Ahmet Yavuz (Afyon Gençlik Merkezi GSK) birinci, Seydi Yiğit (Dinar Belediye SK) ikinci ve Ceylan Kadir Tunç (Ferdi) üçüncü oldu.
85-100 KG
Melih Ertürk (Ferdi) birinci olurken Maşuk Dikmen (Dinar Belediye SK) ikinci oldu. 

Müsabakalarda birinci olan sporcular 23-26 Ocak 2020 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da yapılacak olan Grup müsabakalarına katılmaya hak kazandı.