ZANNA & HROVAT LİSTEDE

Temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Bediyespor’un iki başarılı oyuncusu Talib Zanna ve Gregor Hrovat istatistik listesinde kendilerine bu haftada yer bulmayı başardılar.


ZANNA & HROVAT LİSTEDE

Birbirinden güçlü rakipler arasında son haftalarda aldığı iyi sonuçlarla play-off mücadelesi veren Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’un iki başarılı yabancı oyuncusu bu haftada istatistik liderleri sıralamasında kendilerine yer buldu.
Sezon başından bu yana mücadeleci kimliğiyle basketbolseverlerin sevgilisi haline gelen temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’un Nijeryalı oyuncusu Talip Zanna ribaund krallığı sıralamasında, temsilcimize attığı basket ve asistlerle büyük katkı sağlayan Gregor Hrovat’ta asist krallığı sıralamasında bu hafta kendilerine yer buldular.
CRAWFORD LİSTEDE YOK
Kritik maçlarda gösterdiği performans ve kaydettiği sayılarla temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’un bugünkü başarısında pay sahibi olan Jordon Crawford sayı krallığı sıralamasında kendisine yer bulamazken, Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol’dan Andrew Andrews haftalardır sürdürdüğü liderlik koltuğunu kimseye kaptırmadı ve zirvedeki yerini korudu. Andrews’i Sigortam.Net İTÜ BB’den Matthew Warren Mobley 20.9 ortalamayla takip etti.
ZANNA YİNE İKİNCİ
Ribaund krallığı sıralamasında ise Gaziantep Basketbol’dan Ivan Buva son haftalardaki çıkışını bu haftada sürdürdü ve zirveyi bırakmadı. Temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’un başarılı Nijeryalı oyuncusu Talib Zanna bu haftada listede kendine ikinci sırada yer bularak istikrarlı oyununu sürdürdü.
HROVAT YENİDEN LİSTEDE
Asist krallığı sıralamasında ise; Fenerbahçe Beko’dan Kostas Sloukas ilk sırada yer alırken, Beşiktaş Sompo Sigorta’dan Jordan Theodore ikinci sırada takibini sürdürdü.
Geçtiğimiz hafta ilk kez listeye giren temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’un başarılı oyuncusu Jordon Crawford bu hafta listenin dışında kalırken, temsilcimizin bir başka başarılı oyuncusu  Gregor Hrovat listeye 10 uncu sıradan yeniden giriş yaptı. >>Yasin AY