“KARDEŞ KAVGASININ İÇİNE GİDİYORUZ”

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor.


“KARDEŞ KAVGASININ İÇİNE GİDİYORUZ”

Parti binasında düzenlenen toplantıya İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda İl Başkanı İnkaya, ülke ve yerel gündemi değerlendirdi.
Türk ordusunun Libya’ya giderken kardeş kavgasının içine gittiğine değinen İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya: “Libya da savaşanların o ülkenin vatandaşı olduğundan, Libya da iç savaş olduğundan, Türk ordusunun kardeş kavgasının içine gittiğinden bahsetmemişler” dedi.
“Talepleri öteliyoruz” sözünü unutmuş
Toplantıda çöp konteynırları konusunda da konuşan Başkan İnkaya: “İl Genel Meclisi Başkanı İlimizin köy ve kasabalarına yapılanları anlatmış. Hâlbuki  ‘’acil ihtiyaçlar dışındaki talepleri daha sonra yapılmak üzere öteliyoruz sözünü unutmuş. Ve eklemiş Ağustos Ayına kadar 9 MİLYON borç ödeyeceklerini söylemiş. Belediye Başkanı Sayın Zeybek 42 milyon 226 bin TL borcun 32milyonunu İller Bankasından gelen parayla ödediklerini, Çöp konteynırlarını tekrar koyacaklarını, bu iş için 800 bin TL Şehircilik Bakanlığından para geldiğini söylemiş. Şehrimize Çöp konteynırlarını tekrar koyarak bundan 11 yıl geriye gideceğimizi söylememiş. Yaz kış sokak hayvanlarının içine gireceğini, yazın kutudan sızan suyun etrafa kötü kokular yayacağından, kötü bir görüntü oluşturacağından, sinekleri ve mikropları toplayacağından söz etmemiş. Milletvekilleri de T.B.M.M. de neler yaptıklarından söz etmişler. Libya ya Türk Askerinin gönderilmesinin gerekliliğinden bahsederken, Libyada savaşanların o ülkenin vatandaşı olduğundan, Libya da iç savaş olduğundan, Türk ordusunun kardeş kavgasının içine gittiğinden bahsetmemişler” dedi. >>Yasin AY