KEÇİLER FARKLI KAZANDI

ING Basketbol Süper Ligi’nde ilk yarının son maçında önceki gün muhteşem taraftarı önünde Sigortam.net İTÜ Basketi konuk eden Meksa Yatırım Afyon Belediyespor rahat bir galibiyet elde etti. Temsilcimiz rakibini 96-73 mağlup ederek ligin ilk yarısını 21 puanla 11. sırada tamamladı.


KEÇİLER FARKLI KAZANDI

Geçtiğimiz hafta deplasmanda karşılaştığı Extra Frutti Bursaspor’a şansız bir şekilde mağlup olarak play-off yolunda önemli bir avantaj kaybeden temsilcimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, önceki gün muhteşem taraftarı önünde konuk ettiği ligin son sırasında yer alan rakibi Sigortam.net İTÜ Basketi farklı mağlup etti. Temsilcimiz baştan sona üstün oynadığı karşılaşmada rakibini 96-73 mağlup ederek ligin ilk devresini 11. sırada tamamladı.
HIZLI BAŞLADIK
Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve binlerce taraftarın destekleri arasında karşılaşmaya başlayan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, karşılaşmanın ilk dakikasından itibaren rakibine üstünlük kurdu ve ilk çeyreği 26-21 önde tamamladı. İkinci çeyrekte hem hücumda, hem de savunmada iyi işler yapan temsilcimiz boyalı alanı da iyi kullanınca soyunma odasına 46-33 önde gitti.
ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KORUDU
Karşılaşmanın ikinci yarısında da rakibine üstünlüğünü hissettiren temsilcimizde Koç Can Sevim, bütün oyuncularına şans vermeye çalıştı. Giren-çıkan tüm oyuncular bu karşılaşmada fark yarattı ve temsilcimiz bu seti de 73-52 önde kapattı.
Son çeyrekte aradaki sayı farkını koruyan temsilcimiz rahat bir galibiyete uzandı ve karşılaşmadan 96-73 galip ayrıldı. Temsilcimizi farklı galibiyete taşıyan sayılar ise; Crawford 12, Davis JR 4, Erdi Gülaslan 5, James Aldrige 7, Talib Zanna 13,Sinan Sağlam 13, Burak Eşlik 4, Doğukan Şanlı 11, Hrovat 15, Fırat Alemdaroğlu 6, Ali Tuncer 6’den geldi. >>Yasin AY