KARETECİLER YARIŞTI

Okul sporları gençler kız-erkek karate müsabakaları tamamlandı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı mücadelelerde dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen törenle takdim edildi.


KARETECİLER YARIŞTI

Gençler Kız/Erkek karate müsabakaları Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda yapıldı. Renkli görüntülerin yaşadığı müsabakalarda bir o kadar da rekabet yaşandı. Gençlerin şampiyonluk için mücadele ettiği müsabakalarda; Erkekler A kategorisinde Kamil Miras Anadolu Lisesi öğrencileri Furkan Asan 66 kg ile Abdullah Yeşil 74 kg, Şuhut Zafer Anadolu Lisesi öğrencisi Berkay Sipahi 78 kg birinci oldu. 

Genç Erkek B kategorisinde ise Yunus Emre Anadolu Lisesi (Mehmet Konarlı 50 kg), Rahmiye Sare Palalı Teknik ve Anadolu Lisesi (Mustafa Bozdemir 54 kg), Kamil Miras Anadolu Lisesi (Burak Çetinkaya 58 kg), Osmangazi Anadolu Lisesi (Mehmet Tür 66 kg) birinci oldu. Çay Anadolu İmam Hatip Lisesi (Furkan Yusuf Dağdelen 54kg) ile Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi (Kudret Aslan 66 kg) müsabakaları ikinci olarak tamamladı.

Genç Kız A kategorisinde Atatürk Anadolu Lisesi (Gizem Vural 44 kg), Afyon Lisesi (Azra İşbilen 48 kg) ve Spor Lisesi (Selvi Başoğlu 56 kg) birinci oldu. Genç Kız B kategorisinde Osman Gazi Anadolu Lisesi (Fatma Keser 52 kg), Ahi Evran Anadolu Lisesi (Türkan Ayer 56 kg) ve Ali Çağlar Anadolu Lisesi (Ayşe Nur Kahveci 56 kg) birinci olurken Çay Anadolu İmam Hatip Lisesi (Tuğba Nur Dağdelen 52 kg) ikinci oldu.

Kata dalında ise Genç Kız A kategorisinde Atatürk Anadolu Lisesi (Gizem Vural 44 kg), Afyon Lisesi (Azra İşbilen 48kg), Spor Lisesi (Selvi Başoğlu 56kg) ve Osman gazi Anadolu Lisesi (Esra Çelik) birinci olurken Genç Erkek A kategorisinde Emirkan Yılmaz birinci oldu.