2020 YILINDA AFYONKARAHİSAR’I DÜNYA’YA TANITMALIYIZ

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar il teşkilatı 2019 yılı değerlendirme toplantısı düzenledi.


2020 YILINDA AFYONKARAHİSAR’I DÜNYA’YA TANITMALIYIZ

2019 yılının değerlendirildiği toplantıda, ayrıca 2020 yılına ait yapılacak planlar ve yeni projeler hakkında da görüşüldü.
MHP TAM KADRO KATILDI
Atlı spor kulübünde gerçekleşen değerlendirme toplantısına Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak,İl Başkanı Mehmet Kocacan , İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gün, İl Sekreteri Beytullah Bostancı ile birlikte Yönetim Kurulu Üyeleri Veli Kale ,Murat Gökhasan ve Kadın kolları Başkanı avukat Gönül Güngör katıldı.

2019 YILI İÇERİSİNDE BAŞARILI BİR SEÇİM ATLATTIK
Toplantının Açılış konuşmasını yapan MHP il Başkanı Mehmet Kocacan Milliyetçi Hareket Partisinin 2019 yılı içerisinde ülkemiz adına önemli adımlar attığını ifade ederek ülkemizdeki birlik beraberliğin bozulmaması için çok çalıştığını söyledi. Başkan Kocacan ayrıca il teşkilatı olarak da 2019 yılı içerisinde başarılı bir yerel seçim çalışması yaptıklarını sözlerine ekledi.
MHP MİLLİ BEKANIN GARANTİSİDİR
Başkan Kocacan’ dan sonra MHP MYK Üyesi ve  Milletvekili Mehmet Taytak 2019 yılını değerlendirdi. Milletvekili Taytak: “2019 yılı Türkiye ve dünyada önemli gelişmelere sahne olmuştur. Türkiye gerek siyasi, gerek askeri açıdan çok gündemli bir dönemden geçmiştir ve pek çok süreç halen devam etmektedir. Milliyetçi hareket partisi olarak 2019 yılında 50.yılımızı doldurduğumuz siyasi hayatımızın her döneminde yapmış olduğumuz gibi yine Türk Milleti’ni ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ilgilendiren, hayati öneme sahip, gelecek nesilleri bağlayan tüm konularda milletimiz ’den yana duruş sergiledik çizgimizi bozmadık. Genel başkanımız sayın devlet bahçeli beyefendinin liderliğinde Türk milletinin umudu, milli bekanın garantisi olarak bir yılı daha geride bıraktık. ”dedi

2019 YILINDA PKK’YA AĞIR DARBELER VERDİK
2019 yılı terörle mücadele milli sanayi hamleleri uluslararası anlaşmalar açısından Türkiye için olumlu gelişmelerin yaşandığı bir yıl olmuştur diyerek sözlerine devam eden Milletvekili Mehmet Taytak: “pkk terör örgütüne çok ağır darbeler verdiğimiz 2019 yılında 365 terör operasyonu gerçekleştirdik. Fırat kalkanı ve zeytin dalı harekatı ile başlattığımız ve güney sınırlarımızı korumayı amaçladığımız operasyonlarımıza 2019 yılında pençe operasyonu ve barış pınarı harekatı ile devam ettik. pençe harekatı ve özellikle Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla sınır ötesinde düzenlemiş olduğumuz barış pınarı harekatı, terörle mücadele sürecinin en önemli safhalarından birisi olmuştur. Türkiye barış pınarı harekatı ile bekasını ve milli varlığını çok ciddi şekilde tehdit eden hain ve bölücü örgütlerini, yuvalandığı ve saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmış ve 775 teröristi etkisiz hale getirilmiştir.” dedi.
TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI YAPILAN OPERASYONLARI DESTEKLİYORUZ
Terör örgütlerine karşı yapılan her operasyonda MHP olarak hükümeti desteklediklerini aktaran MHP MYK üyesi milletvekili Taytak: “2019 yılında Cenab-ı Allah’ın izni, devletimizin gücü, milletimizin duası ve kahraman Mehmetçiğimizin inancı ile tüm operasyonlarımızda başarılı olduk ve milliyetçi hareket partisi olarak tüm bu operasyonların destekçisi olduk. İnsansız hava araçlarımız, silahlı insansız hava araçlarımız, taarruz insansız hava araçlarımız hem yurtiçi hem de sınır ötesi operasyonlarımızda, kahraman ordumuza hem bilgi akışı hem de ciddi bir operasyon imkanı sağlamıştır. Haklı davamızda dahi, kendi emperyalist planlarını bozduğumuz için bazı ülkelerce silah alışımız engellenmek istenince, yerli ve milli silahlarımızın, helikopterlerimizin, tanklarımızın, savaş gemilerimizin varlığının ne kadar önem arz ettiğini, daha iyi anlamış olduk.02 Ocak 2020 tarihinde Türkiye büyük millet Meclisi’nden geçen ve milliyetçi hareket partisi olarak evet oyu kullandığımız libya tezkeresi ile, Türk vatanının güvenliğini, huzurunu ve istikrarını sağlamak için her türlü tedbirin arkasında olduğumuzu bir kez daha göstermiş olduk. Sınır güvenliği, sınırın ötesinde başlar. Bu kara sınırlarımız için de, hava sahamız için dedeniz yetki alanlarımız için de geçerlidir.” dedi.
AFYONKARAHİSAR’I DÜNYA’YA TANITMALIYIZ
 2020 yılında Afyonkarahisar’ın Dünyaya tanıtılması gerektiğini ifade eden Mehmet Taytak: “Bu sene turizm açısından çok olumlu gelişmeler yaşanmıştır. Ülkemize 2019 yılında 42 milyon 910 bin turist ziyaret etmiştir. Ülke ekonomisine çok ciddi faydası olan bu ziyaretlerden afyon payını ne kadar almıştır. Afyonkarahisar ‘ın tarihi yerlerini, frig vadisini, karahisar kalesini, seydiler peri bacalarını, zafer müzesini, kervansarayları, Mevlevihaneleri, ulu camiyi imaret camisini, Döger’de bulunan antik kalıntıları, doğal güzelliklerimizi, termal otellerimizi Türkiye’ye ve dünyaya ne kadar tanıtıyoruz.2020 yılında Afyonkarahisar’ın tanıtımı ve yatırımları açısından zaman kaybetmeden harekete geçmeliyiz. ”dedi
TURİSTLERİ AFYONKARAHİSAR’A ÇEKECEĞİZ
Milletvekili Mehmet Taytak: “Şahsım adına Afyonkarahisar’ımıza daha fazla turist çekmek ve Afyonkarahisar’ımızı sadece yolcuların mola verdiği bir durak olarak değil, özellikle yerli turistlerin ziyaret ettiği bir şehir haline getirmek için elimden geleni yapacağım. Siz değerli basın mensuplarından da bu konuda gereken desteği beklemekteyim. Kültür ve turizm bakanlığı, valilik, ve turizm acentaları ile bu konuda gerekli görüşmeleri sağlayıp, bu çalışmaları hızlandırmak için elimizden geleni inşallah yapacağız.” dedi.
AFYONKARAHİSAR İÇİN TEK YÜREK OLALIM
Afyon için herkesin bir arada hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Milletvekili Taytak: “Afyonkarahisar için gelin hep birlikte hareket edelim, bir olalım, afyonumuzu ne kadar yukarıya taşıyabiliriz, çiftçimizi ne kadar rahat ettiririz, şeker pancarı ve haşhaş üreticilerimizi nasıl mutlu ederiz, sanayicimize ne fayda sağlayabiliriz, bunları konuşalım ve birlikte başaralım. Ülkemizin iç ve dış düşmanlarla bu denli mücadele ettiği, sözde ermeni soykırımının ABD senatosunda kabul edildiği, Avrupa’nın ve Amerika’nın yaptırım tehditleri savurduğu, soydaşlarımızın dünyanın her tarafında zulme uğradığı, sınırlarımızda her gün çatışmaların yaşandığı, bir ortamda birlikten, beraberlikten, millet olma bilincinden, birbirimize kenetlenmekten başka şansımız yoktur.” şeklinde konuştu.>>Mehmet Karakaş