AK PARTİ İLK KONGRESİNİ DÖĞER'DE YAPTI

AK Parti İhsaniye ilçe teşkilatına bağlı Döğer belde başkanlığının 7. Olağan kongresi gerçekleşti.


AK PARTİ İLK KONGRESİNİ DÖĞER'DE YAPTI

Döğer Kervansaray'ındaki kongreye, AK Parti Genel Merkez İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Başkanı Hüseyin Sezen, belediye başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Sezen, kongrede yaptığı konuşmada, kongrelerin yenilenme, enerjimizi tazeleme ve yeniden yollara düşme süreci olduğunu söyledi.
AK Partili olmanın ülkenin ve milletin medeniyet davasının bayraktarlığına talip olmak olduğunu dile getiren Sezen, şöyle konuştu: "AK Parti, Türkiye'dir. Bize göre dava adamının görevi ancak son nefesini verince biter. Bizim lügatımızda hak davası için küsmek, kırılmak, darılmak asla yoktur, olmayacaktır. İl Başkanı, İl başkan yardımcıları, belediye başkanı, milletvekili, ilçe ve belde başkanı gibi unvanlı görevler, bu büyük yürüyüşte sadece birer hizmet vesilesidir, hizmet vasıtasıdır."
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de partisinin Türkiye'de ilk 7. Olağan kongresini Döğer beldesinde yapıldığını belirterek, AK Parti'nin 100 yıllık bir dava hareketi olduğunu vurguladı. İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi de AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar çok büyük badireler atladığını ancak kayalarından toz götürdüğünü ifade etti. Konuşmaların ardından yapılan kongrede, AK Parti Döğer belde başkanlığına Seydi Ahmet Şık, seçildi.
AK PARTİ ERKMEN VE IŞIKLAR’DA KONGRESİNİ YAPTI
 
“İnandığın yolda yürü” sloganı ile 7. Olağan Kongre sürecine giren AK Parti Merkeze bağlı Erkmen beldesinde nüfusu 5 bini geçtiği için ilk kez kongreye gidildi. Yine merkeze bağlı Işıklar beldesinde de hafta sonu kongre yapıldı. Erkmen ve Işıklar’da mevcut başkanlar göreve devam ederken, Döğer beldesinde de belde başkanlığına Seydi Ahmet Şık seçildi.
 
AK Parti merkeze bağlı Erkmen ve Işıklar belde teşkilatlarının olağan kongreleri gerçekleşti. Kongrelere katılım yoğun oldu. İl Başkanı Hüseyin Sezen ile birlikte, İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis üyeleri, ana kademe, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, İhsaniye İlçe Başkanı Halim Sağ ve Merkez ilçe başkanı Bülent Eser katıldı.
 
ERKMEN’DE EROL KOÇ GÖREVİNE DEVAM EDECEK
 
Afyonkarahisar merkeze bağlı Erkmen beldesinde de 1. Olağan Kongre, İl Başkanı Hüseyin Sezen, beraberinde İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş’un katılımı ile gerçekleştirildi. Burada bir konuşma yapan Sezen Çelebi, Yurdunuseven, Çoban ve Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptılar. Konuşmaların ardından Mevcut Belde Başkanı Erol Koç delegelerin oyları ile yeniden belde başkanı seçildi.
 
IŞIKLAR’DA MUSTAFA TÜKKAN İLE YOLA DEVAM
 
Erkmen 1. Olağan Kongresinin ardından yine merkeze bağlı Işıklar Beldesinde 7. Olağan Kongre yapıldı. İl Başkanı Hüseyin Sezen, İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ve Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser’in katılımı ve konuşmaları ile gerçekleştirilen kongrede mevcut Belde Başkanı Mustafa Türkkan yeniden başkan seçildi.