Reklam

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİ İNCELENDİ

Afyonkarahisar’ın Bayat ilçesine bağlı Derbent köyünde köylülerin katkıları ile kurulan güneş enerji sistemi tarafından üretilen elektrik, köylün içme suyunda kullanılacak.

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİ İNCELENDİ
02 Temmuz 2020 - 19:16 - Güncelleme: 02 Temmuz 2020 - 19:19

Afyonkarahisar Valisi Gökmen çiçek, Bayat ilçesini ziyaret ederek burada yapımı tamamlanan Derbent köyü güneş enerji sistemini inceledi.
Vali Gökmen Çiçek Bayat ilçesi ziyaretlerinin ilkini kaymakam Ömer Tekeş’e gerçekleştirdi. Burada ilçe hakkında bilgi alan Vali Çiçek daha sonra Belediye Başkanı İbrahim Bodur’u ziyaret ederek ilçede devam edene projeler hakkında bilgi aldı.
Vali Çiçek Çiçek Bayat ilçesi programı kapsamında 2004 yılında Şırnak’ta Şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Bahadır Özenç’in ailesini ziyaret etti.  Anne Satı ve Baba Ali İhsan Özenç ile görüşen Vali Çiçek, “Allah bizi sizlere hiçbir zaman mahcup etmesin” dedi.

İÇME SUYUNDA KULLANILAN ELEKTRİK KARŞILANACAK
Bayat ilçesine 7 kilometre uzaklıktaki Derbent köyünü de ziyaret eden Çiçek, burada yapımı tamamlanan ve köyün içme suyunda harcanan elektriği karşılayacak olan güneş enerji sistemlerini inceledi. Bayat köylere Hizmet Götürme Birliği ve köy halkının bağışlarıyla yapımı tamamlanan güneş enerji panellerinde üretilen elektrik köylünün içme suyu kuyularındaki pompaların elektriğinde kullanılacak. Burada Köy Muhtarı Servet cirit’ten bilgi alan Vali Çiçek, proje kapsamında üretilen elektrik ile köylünün su ihtiyacının karşılanacağını belirtti.  >>Hayati Kanat
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum