Reklam

 "Gerçek sorun iktidarın üslubudur"

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz basın açıklaması yayımladı.

 "Gerçek sorun iktidarın üslubudur"
29 Mayıs 2020 - 11:08 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 11:11

Yayımladığı basın açıklamasında Görgöz, mevcut iktidarın her konu da benim dediğim olacak şeklinde hareket ettiğini ve halka tepeden bakan bir anlayış içerisinde olduğunu dile getirdi.
Ülkede meydana gelen gerçek sorunun iktidarın üslubu ve dili olduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz: “Ülkemizin birbirinden önemli birçok sorunları var. Malum Kovid-19 salgını, ekonomik kriz, işsizlik, eğitimde, sağlıkta, tarımda yaşanan sorunlar, rejim sorunu, demokrasinin askıya alınmış olması, yargının bağımlılığı, çalışanların, emeklilerin sorunları gibi. Bu sorunların yanında asıl önemli sorun, sorunları yaratan ve 18 yıldır halkı bendensin-değilsin diye ayrıştıran, ötekileştiren, sürekli kaos yaratan iktidardır, iktidarın üslubudur, dilidir. Her konuda “ille de benim dediğim olacak” diyen, derken kırıp-döken, hakaret eden, aşağılayan ve halka tepeden bakan bir anlayıştır. Bu anlayış, tutum ve davranış biçimlerini, bir süreliğine tuttu ya da tutmuş gibi gösterdiler. Yani bizim halkımız, sanki böyle bir üsluptan yanaymış, bu tür yaklaşımlardan hoşlanıyormuş gibi bir algı yaratmaya çalıştılar. Ancak “kazın ayağı öyle değildi. Öyle olmadığını da 2019 yerel seçimlerinde gördük” dedi.
“Onların üslubuyla cevap verecek değiliz”
Halkın sevgiden, hoşgörüden, barıştan, değişimden yana oyunu kullandığını ve CHP’yi yerelde iktidar yaptığını belirten Başkan Görgöz: “İktidarın seçim sonuçlarından ders alması gerekirken aynı tutumunu ısrarla sürdürmesi anlaşılmaz bir durumdur. Bu saldırgan tutumlarını zaman zaman yerelde de görüyoruz. AKP il başkanı kalkıp facebook da, ana muhalefet partisinin lideri hakkında özel hazırlanmış çakma görüntülerle aklınca “ti” ye almaya çalışıyor. Yetmiyormuş gibi altına da “Ahlaksızsınız” yazılı hashtag atabiliyor. Biz bu çirkin saldırılara onların üslubuyla cevap verecek değiliz elbette” dedi.
“Kem söz sahibine aittir”
Bizim bildiğimiz ahlaksızlar; fethullahın icazetiyle siyaset yapanlardır diyen İl Başkanı Görgöz: “Bizim bildiğimiz ahlaksızlar; güzelim ülkemizi parsel parsel satanlardır. Bizim bildiğimiz ahlaksızlar; “keşke yunan galip gelseydi” diyen fesli deli kadirin önünde el pençe divan duranlardır. Bizim bildiğimiz ahlaksızlar; 5 maskeyi bile dağıtamayan, vatandaşı sorunlarıyla başbaşa bırakanlardır. Biz onların çirkin dilini kullanmayacağız. Her zaman olduğu gibi ısrarla sevgi, hoşgörü dilini kullanacağız. Kem söz sahibine aittir. Biz barış dilini, kardeşlik dilini kullanacağız. Çünkü halkımızı ve ülkemizi seviyoruz” dedi. >>Yasin AY
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum