Reklam

GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU'NDAN EĞİTİME DESTEK

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu, Emirdağ’da “Hologram Okullarda” etkinliklerine destek verdi.

GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU'NDAN EĞİTİME DESTEK
20 Şubat 2020 - 17:51

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası eşgüdümünde faaliyet gösteren TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu, Emirdağ’da 3 gün süren “Hologram Okullarda” isimli etkinliklere destek verdi. 18-19-20 Şubat 2020 tarihlerinde, Emirdağ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda düzenlenen ve hologram kavramının uygulamalı olarak anlatıldığı etkinliklere, ilçe merkez ve beldelerinden 12 okul ve 624 öğrenci katıldı. Etkinliklerde Emirdağ Kaymakamı Abdüssamet Kılıç, Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Emeksiz, TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan, GGK İcra, Komitesi Üyeleri Mehmet Cemil Çıldır, Murat Tuğrul, Emre İleri, Ahmet Remzi Gümüş ve Habip Kaygısız hazır bulundu.

“İlerlemek, teknolojiden geçiyor”
Etkinlik kapsamında düzenlenen programda konuşan Emirdağ Kaymakamı Abdüssamet Kılıç, “Günümüzde ilerleme, teknolojiden ve üretimden geçiyor. Devletimiz, tüketen değil üreten nesil yetişmesi için gayret gösteriyor. Bu nedenle, genç yaşlarda, daha okul sıralarında fikir ve proje üretmenin önemi büyüktür. Afyonkarahisar Valiliğimiz’in resmî izni ile ortaokul 7’nci sınıf öğrencilerimize yönelik sürdürülen bu projenin siz değerli öğrencilerimizin fikir dünyasına katkısı olacaktır” dedi.
“Yazılım ve bilişim alanında öne çıkmalıyız”
TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan da “Dijitalleşen dünyada, teknolojiye ayak uydurmalı, yazılım ve bilişim alanında öne çıkmalıyız. Biz bu etkinliğe destek vermekten çok mutlu olduk. Çünkü biliyoruz ki geleceğin girişimcileri, öğrencilerimizin arasından çıkacak. Hep birlikte ülkemiz için çalışacağız” diye konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum