Reklam

"EN FAZLA ZARARI AFYON GÖRDÜ"

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından İl Danışma Kurulu Toplantısı düzenlendi.

"EN FAZLA ZARARI AFYON GÖRDÜ"
28 Kasım 2020 - 15:59

Beyaz saray Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP Milletvekili Burcu Köksal, eski il başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri katıldı.
Düzenlenen toplantıda konuşan Görgöz: “Bugün burada 9 ayda neler yaptığımızı, bundan sonra neler yapacağımızı ve yapmamız gerektiğini, ülkemizde ve ilimizde yaşananları hep birlikte değerlendirmek için bir aradayız”dedi.
“Ekonominin kırılgan ve zayıf olduğunu tekrar gördük”
Korona virüs sürecinin bu şekilde idare edileceğini daha önceden tahmin ettiklerini aktaran CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz: “Biz göreve geleli 9 ay oldu ancak 9 ay önce bir de covid-19 virüsü geldi ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkemizde zaten Ekonomik kriz vardı ancak salgınla birlikte Türkiye ekonomisinin ne kadar kırılgan ve zayıf olduğunu bir kez daha gördük. Biz biliyorduk, anlatıyorduk ama görmek, bilmek istemeyenler de görmüş oldular. Bununla birlikte, yedek akçenin, işsizlik fonunda biriken paraların, deprem paralarının yok edilmiş olduğunu, başka başka yerlere harcanmış olduğu gözler önüne serildi”dedi.
“Durumun ne kadar vahim olduğunu belirtmek zorunda kaldılar”
Afyonumuza gelince; Türkiye’den farklı olmadığımızı görüyoruz diyerek sözlerine devam eden Görgöz: “Salgınla ilgili en kötü illerin içinde yer alıyoruz. Defalarca uyardık ama dinletememiştik. Sonunda belediye başkanı da dahil Afyondaki salgınla ilgili durumun ne kadar vahim olduğunu dile getirmek zorunda kaldı. Salgınla ilgili her gün ilçelerimizden, kasaba ve köylerimizden artış haberleri, kayıp haberleri alıyoruz ve elbette çok üzülüyoruz. Ancak Günübirlik laf olsun diye alınan tedbirlerle bu virüsün üstesinden gelemeyeceğimizi de biliyoruz. O yüzden de sürekli olarak vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Biz bu virüs belasının üstesinden ancak akılla, bilimle ve milletin birlikte dayanışmasıyla gelebiliriz”dedi. >>TÜRKELİ

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum