Reklam

EMEKLERİMİZ ÇALINDI

Futbol Federasyonun liglerin tescili ile ilgili aldığı kararı Gazetemize değerlendiren Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Yusuf Ulutürk; "EMEKLERİMİZ ÇALINDI" dedi

EMEKLERİMİZ ÇALINDI
09 Temmuz 2020 - 13:14

Futbol Federasyonun ligleri olduğu gibi tescil etmesi nedeniyle Play-off hayalleri suyan düşen Afjet Afyonspor’da Kulüp Başkanı Ulutürk, kararı Gazetemize değerlendirdi. Ulutürk; “Federasyon aldığı karar ile bizi mağdur etti. Gerekli itirazları yapacağız, hakkımızı sonuna kadar arayacağız” dedi.
 
 
Son 6 haftasına girilen ligde puan cetvelinde İnegölspor’un 2 puan gerisinde 6. Sırada yer alan Afjet Afyonspor’un Play-off hayalleri Futbol Federasyonun önceki gün aldığı kararla suya düştü. Konuyla ilgili Gazetemize özel açıklamalarda Kulüp Başkanı Yusuf Ulutürk, “Federasyon bizlere adil karar alacağız diye güvence vermişti. Gerçekten çok adil bir karar aldılar. Bir yıllık emeklerimiz çöpe gitti” diyerek şunları söyledi: “Pandemi sürecinden sonra liglere ara verildi. Bu arada da takımlara adil karar verileceğiyle ilgili taahhütler verildi. 20 gün önce liglerin devam edeceğiyle ilgili bir karar alındı. Bizde bunun üzerine futbolcularımızı topladık. Yurtdışında olanlar var yurt içinde olanlar var. Belli bir parasal gideri de karşılayarak topladık. Sonra aradan 10-15 gün geçmeden dediler ki oynanmayacak” dediler.

HAKKIMIZI SONUNA KADAR ARAYACAĞIZ
 
“Peki arada kim çıkacak, play-off nasıl oynanacak gibi sorular ortada dururken TFF önceki gün aldığı kararla birilerini direk çıkardı” diyen Ulutürk; “Bizim gurupta Samsun, diğer gruptan Bandırma. Geriye kalan 2 ve 5’in de play-off oynanacağı söylendi” dedi.


 
AFYON HALKI DUYARSIZ KALDI

Federasyonun aldığı karar sonrası Düzcespor taraftarlarının takımlarına yapılan haksızlık nedeniyle kamuoyu oluşturmak için sesini yükselttiğini söyleyen Ulutürk; “Bizim şehirde bir duyarsızlık var ama onu da tam anlayamadık, bazı şehirlerde 5’ten sonra 6. olan 7. olan illerde bir ayaklanma var. Siyah çelenk bırakma, protesto etme gibi bir durumlar var. Şimdi biz kendi gurubumuz için bakıyoruz. Ama Afyonkarahisar’da sanki herkes durumdan memnunmuş gibi bir durum söz konusu. Bundan büyük üzüntü duyuyorum. Çünkü bu takıma destek verilseydi, TFF 1. Lige çıkabilirdik” dedi.

MAĞDUR EDİLDİK

“İnegöl ile aramızda sadece 2 puan fark vardı. Fikstür avantajı da bizde idi” diyen Başkan  Ulutürk şöyle devam etti:  “6 hafta vardı ligin tamamlanmasına. İnegölspor kendi sahamızda maç yapmaya gelecekti burada bizim 17 avarajımız var, İnegöl’ün 10 avarajı vardı. Fakat gelinen noktada biz Afjet Afyonspor olarak mağdur durumdayız. Biz bununla ilgili gerekli kurumlara itirazlarımızı yapacağız fakat sadece futbol kulübünün kendi yapacağı şeyler yetmiyor” dedi.

KAMUOYU OLUŞTURMAK GEREKİYOR

“Şehrin ileri gelenlerinin, büyüklerinin ve vatandaşlarında bazı şeylere tepki koyması gerekiyor” diyen Ulutürk; “Burada kulübün hak mağduriyeti var. Bununla ilgili bir kamuoyu oluşturmak gerekiyor. Şehir sanki 2 ncide olsak 3 ncüde olsak fark etmez… Ama ben insani olarak, bir kulüp başkanı olarak bu kadar engellere, bu kadar şahıs egolarına rağmen takımı buraya kadar getirdik. Diyelim ki İnegölspor hasbel kader guruptan çıktı diyelim. Adam hem bir üst lige çıkacak, hem gelirini arttıracak. Biz bir sene aynı parayı bir daha harcayacağız. Çıkardık, çıkamazdık orası belli olmaz. Ama biz oynayaydık kaderimize razı olurduk. Dolayısıyla biz kulüp olarak gerekli itirazlarımızı yapacağız ama bizim beklentimiz bunu vatandaşın, şehirdeki sporseverlerinde karşı çıkması, sahiplenmesi. Yoksa bizim şahıs olarak, Yusuf Ulutürk olarak yapacağımız şeyler çok çok etkili değil. Diyelim ki böyle durum olda 5’te 6’da kalan takımlara 500 bin lire 600 bin lire para veriyorum, siz de bunu gelecek sene takımlarınıza harcayın. Böyle bir şey de olabilirdi. Federasyondan böyle bir şey de yok” dedi.

FUTBOLCULAR ŞEHRİ TERK ETTİ

“Önceki itibariyle bütün futbolcular artık şehirlerine gittiler” diyen Başkan Ulutürk; “13-14 tane arkadaşımızın sözleşmeleri bitecekti ve dolayısıyla lig tescil edildiği için sözleşmeleri bitti. Bugün takım kaptanı Nazmi dahil tamamı gitti. Önümüzde takımın geleceğiyle ilgili ne olacak, ne bitecek, devam edilecek mi, ligden mi çekilecek, batacak mı, başka biri mi alacak belli olmadığı için bir belirsizlik olduğundan dolayı futbolcuların tamamı şehri terk ettiler. Önümüzde süre çokta uzun değil, 1 ay süre var. 1 aylık süre içerisinde sen yeni takım mı kuracaksın, bu oyunculara yeni hoca mı bulacaksın? Aynı sıkıntı geçen sene de 10-15 günde geldi, istediğimiz futbolcuyu alamadık çünkü atı alan Üsküdar’ı geçmişti. Ortada bir belirsizlik var, bir kararsızlık var” dedi.

TALİP VARSA HEMEN KONGREYE GİDERİZ

Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Yusuf Ulutürk yönetim olarak göreve devam etmek istemediklerini ifade ederek; “Maalesef geldiğimiz noktada hiçbir destek göremiyoruz. Bu kulüp Afyonkarahisar’ın ve herkes bu takıma sahip çıkmalı. Bizler yönetim olarak çok yorulduk. Kulübe talip varsa hemen kongreye gidip kulüp teslim etmeye hazırız” diye sözlerini noktaladı. >>Hayati Kanat

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum