Reklam

Egeliler Ankara'da bir araya geldi

Egeliler Ankara'da bir araya geldi
15 Kasım 2019 - 19:00

Egeliler Ankara’da bir araya geldi

Egem Platformu tarafından 12’ncisini düzenlenen “Egeliler, Birlik ve Beraberlik” kokteyli Ankara’da gerçekleşti. Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanısıra birçok yeni ve eski milletvekilinin katıldığı kokteylde Egem Platformu Dönem Başkanı Halil Apaydın Egem Platformu’nun çalışmalarını anlattı.

Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti çağdaş ülkelerle yarışır duruma getirmenin sorumluluğu ile çalıştıklarını belirten Apaydın “Bilindiği üzere 10 Kasım da Mustafa Kemal Atatürk’ü andık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak ve çağdaş ülkelerle yarışır duruma getirmek sorumluluğu içinde çalıştığımızı ve çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Yine yakın zamanda aramızdan ayrılan ve platformumuzun etkinliklerine katılmış ve destek olmuş Denizli Milletvekilimiz Merhum Kazım Arslan’ı saygıyla anıyorum.” dedi.

“Amacımız Egemize ve Türkiyemize hizmet etmektir”

Amaçlarını Ege’ye ve Türkiye’ye hizmet etmek olarak açıklayan başkan Apaydın “Platformumuzun amacı Ege Bölgesi’ni oluşturan illerimiz arasında iş birliği, güç birliği ve dayanışmayı sağlayarak birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde Egemize ve Türkiyemize hizmet etmektir.

Platformumuz, kuruluşundan itibaren geçen 14 yıllık süre içinde kuruluş amaçlarımıza uygun olarak pek çok etkinlik gerçekleştirerek bölgemizin her yönüyle tanıtımına, Egeliler arasındaki birlik ve beraberliğin artmasına, hemşerilerimiz arasında “EGELİYİM” kavramının oluşmasına katkı sağladığı gibi Egelilerin Ankara’da büyük bir güç olduğunu da göstermiştir.

Bu amaçlar doğrultusunda platformumuz Ankara’da Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri, Plastik Sanatlar Sergisi gibi pek çok etkinlik gerçekleştirmiştir.” dedi.

Etkinliklere 300 bin kişi katıldı

Ege Bölgesi’nin tanıtılmasını amaçlayan etkinliklere 300 bin kişinin katıldığını vurgulayan Apaydın “Platformumuzun önceki yıllarda Ankara’da 11 kez gerçekleştirdiği “Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri” ile bölgemizin tarihi, turizmi, kültürü, folkloru, yöresel yemekleri, sanayi ve ticaret potansiyeli ile, doğal kaynaklar ve el sanatları yönünden tanıtılmasına katkıda bulunulmuştur. Ege Bölgesinin her yönüyle tanıtılmasını amaçlayan bu etkinliklerde her yıl yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etmiş ve etkinlikler büyük ilgi uyandırmıştır.

Platformumuzca düzenlenen Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri ve Etkinliklerinin 12’ncisini, 28 Kasım 1 Aralık 2019 tarihleri arasında ANFA Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. 4 gün sürecek olan 12’nci Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerinde hemşerilerimizi görmek bizlere moral ve güç verecektir.” dedi.

“Ege Bölgesi’ni güçlü bir şekilde temsil etmeye devam edeceğiz”

Ankara’da 200 binin üzerinde Egeli’nin yaşadığını söyleyen Apaydın Ege Bölgesi’ni Ankara’da güçlü bir şekilde temsil edeceklerini vurgulayarak “Egem Platformu olarak bizler, Ege Bölgesini oluşturan iller ile Ankara arasında bir köprü vazifesini yerine getirmeye, hemşerilerimiz arasındaki birliktelik ve dayanışmayı daha ileriye taşımaya, bölgemiz insanının yanında olmaya, bölgemizin gelişmesine ve her yönüyle tanıtımına katkı sağlamaya çalışacağız. Ankara’da Egemizi güçlü bir şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.

Ege Bölgesi yer altı ve yer üstü kaynaklarının yanısıra yetişmiş insan potansiyeli açısından Türkiyemiz için önemli bir bölgedir.  Ege insanı milli mücadele de vardır, cumhuriyetimizin kuruluşunda vardır, devlet yönetiminde vardır. Ege insanı cumhuriyetimizin çimentosudur. Bu nedenle cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, yaşatmak, birlik ve beraberlik anlayışı içinde ülkemizi daha ileriye taşımak, milli mücadele de tüm zorlukları yaşamış her Egelinin görevi ve sorumluluğudur.

Egem Platformu, Atatürk’ün gösterdiği hedeften hiç şaşmamıştır. Cumhuriyetimizin bekası ve ülkemizin geleceği için elini taşın altına koymaktan hiçbir zaman çekinmemiştir. Bu sorumluluk bilinci içerisinde hiç kuşkunuz olmasın bundan sonra da çekinmeyecektir.

200 binin üzerinde Egelinin yaşadığı Ankara’da bölgemizin yetişmiş insan potansiyeline güveniyoruz. Egem Platformu olarak Egeli siyasilerden talebimiz kurum ve kuruluşların yönetiminde görev alan  Egeli hemşerilerimizin sayısının artması ve etkin görevlerde bulunmasıdır. Bu durum iş dünyası içinde geçerlidir. Çünkü Egemizin insanı yeterli bilgi ve donanıma sahiptir.

Son olarak cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu ülke için can vermiş bütün şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyoruz.” şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum