Reklam

DP'DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Gürcan Şensoy, düzenlenen il kongresi ile 10 yıldır sürdürdüğü, İl başkanlığı görevini Hikmet Bülbül’e devretti.

DP'DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
15 Aralık 2019 - 21:40

Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Kongresi Genel Başkan Gültekin Uysal’ın katılımıyla gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Kongrede ilk olarak divan teşekkülü oluşturuldu. Kongrenin ilk konuşmasını 2009 yılından bu yana partinin il başkanlığını yürüten Gürcan Şensoy yaptı. DP’nin ülkenin olmazsa olmazı olduğuna dikkat çeken Şensoy, “ Biliyoruz ki son zamanlarda Türkiye’de bir ast-üst oluş yaşanmakta. Bu ast-üstte bütün baskılara rağmen Demokrat Parti Afyon’da ayakta tutmak, tüm Türkiye genelinde bir çok çalışmaları Sayın Genel Başkanımızla beraber yaptık. Demokrat Parti Türkiye’nin olmazsa olmazıdır. Nerede bir hizmet varsa, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinin içine parmağımızı soksak Demokrat Parti, Doğruyol Partisi, Adalet Partisi’nin hizmetlerini görmekteyiz” diye konuştu. Daha sonra DP Bayrağını devralan yeni İl Başkanı Hikmet Bülbül ise yaptığı konuşmada, kıratı şahlandırmak için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.
"Türkiye de birden büyüktür”
Son olarak DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, kongrede yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dünya 5'ten büyüktür" sözüne katıldığını belirterek şöyle devam etti, "Türkiye de birden büyüktür. Bütün olumsuzluklara rağmen Türkiye'nin yarınlarının aydınlık olduğuna inanıyoruz. Gücü kuvveti doruğa eriştiğinde sadece Anadolu ve Trakya coğrafyasında kendi vatandaşlarına değil, bu coğrafyadan yükselecek sese kulağını vermiş, yüreğini vermiş Kafkaslardan Orta Asya'ya, Orta Doğu'ya ve tüm mazlumlara her daim örnek olmuş bir millet olarak, tarihin önümüze koyduğu bu vazifeyi de inşallah yapacağız. İşte Afrin'de, Bab'da, Fırat Kalkanı Harekatı'nda ve son olarak Barış Pınarı Harekatı'nda şehitler vermek pahasına bu ülkenin birliğini, beraberliğini temin etmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Demokrat Parti (DP) İl Başkanlığına oy birliği ile Hikmet Bülbül seçildi. >>>Mehmet Karakaş
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum