Reklam

"DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ"

Afyonkarahisar Valisi Gökmen çiçek, Türkeli Gazetesi’ni ziyaret ederek, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İlimizin sanayide de marka olması gerektiğini belirterek, özellikle uçak parçaları üretecek olan Artuk Aviation’u dört gözle beklediklerini söyledi.

14 Ekim 2020 - 19:29

Türkeli Gazetesi’ni ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek’i Türkeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Önder Artuk, Yayın Danışmanı Hacı Hakkı Özsoy, Yazı İşleri Müdürü Abdullah Ertek ve gazete personelleri karşıladı. Karşılıklı görüş alışverişinin bulunulduğu ziyarette Vali Çiçek, Türkeli Gazetesi Muhabirlerinin sorularını yanıtladı. 
Başka yerde yöneticiler yatırımcıların peşinde koyarken Afyon’da yatırımcıların kendi peşlerinde koştuğunu söyleyen Vali Çiçek, “Afyonkarahisar da geçirdiğimiz günler içerisinde gece gündüz çalışmaya çalıştık. Alanları görmeye çalıştım. Afyonkarahisar’ın resmini çekmeye çalıştım. Aynı zamanda sadece resim çekmekle kalmayıp projeye dönüştürmeye çalıştım. Arkadaşlarımla beraber iyi bir ekip olarak çalıştık. Benim Afyonkarahisar’la ilgili gördüğüm nokta ilk aylarda da söylemiştim tespitim o noktada hala aynı güçleniyor. Afyonkarahisar çıtayı yükseltmiş, çıkmak üzere bir yerden koşarsınız sizi bir şey tutar oradan kurtulduğunuz anda uçacaksınızdır. Aynen öyle bir Afyonkarahisar’ın durumu var gibi geliyor. Afyonkarahisar’a geldiğim günden beri yatırımcı peşinde koşacağımı düşündüm ama yatırımcılar bizim peşimizde koşuyor. İnanılmaz telefonlar alıyorum ve şunu yapmak istiyoruz, bunu yapmak istiyoruz şeklinde. Bizim Afyonkarahisar da işsizlik sorununu bu hızla ve birazcık daha alt yapıları ayarladığımız taktirde inanıyorum ki kısa bir süre sonra Afyonkarahisar’da işsizlik diye bir şey konuşmayacağız. Çok fazla yatırımcı gelmek istiyor Afyonkarahisar’a, çok fazla işletme bizden yardımcı olmamız için münacatta bulunuyor. Eskiden biz gidip de başka illerde yalvaracak durumdaydık. Artık onlar bizim şu Afyon’u mutlaka alalım istiyorlar. Gurur verici bir şey” dedi.

“BEN DE HEYECANLA BEKLİYORUM”
Afyon’un sanayi yatırımlarında da atılım yapması gerektiğini belirten Vali Çiçek, Artuk Aviation’u dört gözle beklediklerini kaydetti. Vali Çiçek, “Afyonkarahisar’ı kısa vadede zincirini kıracağını düşünüyorum. Bize düşen sadece Afyonkarahisar’ı kendi dinamiklerinden yürümesini sağlamak. İnşallah ben ümit ediyorum birbirimizle kavga etmeden samimiyetimizi bütün yöneticiler ve sivil toplum olarak kaybetmediğimiz taktirde bu kente Allah nimetler yağdırmış. Son zamanlarda bunu çok fazla göreceğiz. Ben buna inanıyorum. İkinci olarak birlikte çalışmayı son zamanlarda bazı yerlerde güzel başarmışız. Birazcık daha profesyonelleşerek birlik beraberliğimizi tam olarak olgunlaştırmamız gerekiyor. Otellerimiz Türkiye’de sayılı otellerden birisi. Bizim sanayide de yalnız sayılı markalar çıkarmamız gerekiyor. Bu manada Önder Beyi çok iyi biliyoruz ve saygı duyuyorum. Ben de heyecanla bekliyorum” dedi.

“SANAYİ KENTİ DE OLMAMIZ GEREKİYOR”
Sanayi ürünlerinde yatırım geldiği zaman işsizlik diye bir sorunun olmayacağını aktaran Çiçek, “Bizim nasıl Cumhuriyet, İkbal gibi sucukta markamız var nasıl mermerde ismini sayamadığımız ki saymıyorum çünkü 20-30 tane var…  Bizim sanayide de olması gerekiyor. Ben inanıyorum ki yakın zamanda sanayi ürünlerindeki yatırım geleceği zaman, özellikle sanayi ürünü olduğu zaman çok heyecanlanıyorum. Tarım kentiyiz, maden kentiyiz, turizm kentiyiz sanayi kenti de olmamız gerekiyor.  Belki bu manadaki yatırımcıların peşinde olmamız lazım. Bugün de birkaç tane hatta hafta sonu için randevu verdiğim yatırımcılar var. Bize yalvarıyorlar, bize yer gösteriyorlar bunlar büyük yatırımlar, emek dolu yatırımlar olacak. Fazla elaman almaları gerekecek. Sanki Afyonkarahisar şöyle söylüyor bize; ‘ben büyüyeceğim siz de gölge etmeyi başka bir şey istemez gibi.’ İnanıyorum bu kent; bu milli manevi duruşu, insanlardan aldığı duası ile mi bilmiyorum ama şu an ciddi manada yükseliyoruz” diye konuştu. >>Hayati Kanat-Yasin Ay-Mehmet Karakaş


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum