Reklam

Diyanet Gençlik Merkezinde faaliyetler başladı

ANS Kampüsü karşısında hizmet vermeye başlayan Afyonkarahisar İl Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezinde ilk olarak “İngilizce Makale Okumaları” yapıldı.

Diyanet Gençlik Merkezinde faaliyetler başladı
22 Şubat 2020 - 11:32

Afyon Kocatepe Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi Din Sosyolojisi Anabilimdalı Dr. Öğretim Üyesi Ekber Şah Ahmedi’nin rehberliğinde başlanan çalışmaya yüksek lisans ve lisans seviyesinden öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. İl Gençlik Koordinatörü Ebubekir Çetiner’in kısa konuşmasının ardından Ekber Şah Ahmedi gençlerle teker teker tanıştı. İlerleyen haftalarda dersin işlenişinde nasıl bir yol izleneceği hakkında istişare eden Ahmedi, ingilizce öğrenimine dair tavsiyelerde bulundu.
Kayıtlar devam ediyor
Diyanet Gençlik Merkezinde planlanan diğer çalışmalar arasında  "Kur'an-ı Kerim, Arapça, Osmanlı Türkçesi, İşaret Dili ve Diksiyon" gibi kurslar; "Meal, Tefsir ve Hadis Okumaları" gibi ilmi çalışmalar; "Güncel Dini Meseleler, Soru(n) Kalmasın, Kitap Kritiği" gibi müzakereler ile "Kariyer Sohbetleri, Zekâ Oyunları Turnuvaları, Gezi ve Piknik" gibi gençlere yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler yer alıyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum