Reklam

CUMHURBAŞKANIMIZ TAKDİR EDERSE TEKRAR ADAYIM

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen gazetemiz Türkeli’ne ülke gündemini değerlendirdi.

CUMHURBAŞKANIMIZ TAKDİR EDERSE TEKRAR ADAYIM
20 Mart 2020 - 11:53

İl Başkanı Sezen Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan, ülkemizde de bir tehdit unsuru haline gelen Korona virüsü ve AK Parti kongre süreci hakkında açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Sezen yapılacak olan Ak Parti Afyonkarahisar il Başkanlığı kongresinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ederse tekrar aday olacağını söyledi.
Korana virüs nedeniyle kongreler iptal edildi
İlk olarak kongre sürecine değinen İl Başkanı Hüseyin Sezen vatandaşların sağlığı için kongre sürecini durdurduklarını ifade etti. Başkan Hüseyin Sezen: “ Korana virüs nedeniyle ülke genelinde çok sıkı tedbirler alınıyor Ak Parti Türkiye’nin en büyük topluluğudur.  Biz AK Parti Afyonkarahisar teşkilatı olarak birkaç kongremizi tamamlamıştık. Salgından dolayı genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kongreleri durdurma kararı aldı. Hem teşkilat mensuplarımızı, hem de toplumu korumak amaçlı alınan bir tedbir.”dedi.

AK Partide kongreler tek adayla yapılır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri ile tekrar aday olacağını ifade eden Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “AK Parti il Başkanlığı olarak il, ilçe ve belde teşkilatlarımızda dezenfekte çalışmalarımız yapılıyor. Kongre takviminde ilk olarak belde kongrelerimizi tamamladık. İlçe kongrelerimizi yaparken durdurma kararı alındı. Kongreler yeniden başladığında en son olarak il başkanlığı kongremizi yapacağız. Ak Partide kongreler tek adayla yapılır. İl kongresi yapıldığında cumhurbaşkanımızın takdirine göre il başkanlığına aday oluruz” dedi.
Zihinleri bulandıran açıklamaları dikkate almayınız
Sosyal medyada yapılan asılsız iddialara vatandaşların dikkate almaması gerektiğinin altını çizen AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Ülkemizin ve dünyanın içerisinde bulunduğu olağanüstü bir durum söz konusudur. İnşallah bu süreci el birliğiyle tedbirleri alarak, vatandaşlarımızı bilinçlendirerek bu süreci kazasız belasız atlatacağız. Özellikle sosyal medyada zihinleri bulandırabilecek gerçeği yansıtmayan açıklamalar dolaşıyor. Sorumluluk duygusu içerisinde yetkili Bakanlıklardan yapılan açıklamaları dikkate almalıyız” dedi.
İhtiyaç olmadığı sürece evlerinizden çıkmayın
Afyonkarahisarlılardan ihtiyaç hali dışında evlerinden çıkmamaları ricasında bulunan Başkan Sezen: “Hemşehrilerimizden ihtiyaç olmadığı sürece hastaneye gidilmemesini rica ediyoruz. Umre’den dönen ve yurt dışından gelen hemşehrilerimizde var. Doğal 14 günlük karantina sürelerini, izolasyonlarını evde geçirmelerini rica ediyoruz. Bu bir kul hakkıdır. Bize bulaşmayabilir taşıyıcı olabiliriz ama karşımızdakine bulaştığında Allah korusun bir kul hakkına girmiş oluruz. Ben bu bilinçle vatandaşlarımızın bu süreçte devletin kurallarına riayet edeceklerini düşünüyorum” şeklinde konuştu. Özel Haber: Mehmet Karakaş
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum