Reklam

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI ÖMER AKYILDIZ OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığında seçim heyecanı vardı. 2 Listenin yarıştığı seçimde 134 oyla Ömer Akyıldız kazandı.

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI ÖMER AKYILDIZ OLDU
26 Ocak 2020 - 20:01

CHP merkez ilçe başkanlığında kongre süreci tamamlandı. Ömer Akyıldız ve Kemal Doğan’ın başkanlık yarışında ipi göğüsleyen isim 134 oyla Ömer Akyıldız oldu. Yeni başkan Akyıldız’ın rakibi Doğan’da 122 oy aldı.
“Vatandaş CHP’yi çözüm merkezi olarak kabul etti”
Afyon Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirilen seçime Parti üyelerinin yanı sıra Millet İttifakına bağlı Afyonkarahisar İl Başkanları da katıldı. Gerçekleştirilen seçimin açılış konuşmasını Divan Başkanlığı görevine seçilen Semra Dinçer yaptı. Dinçer; “31 Mart seçimleri ile birlikte CHP büyük başarılar kazandı. Türkiye’de vatandaş CHP’yi artık çözüm merkezi olarak kabul etti. Türkiye genelinde yaklaşık 900 kongremizi bitirdik. Yaptığımız kongrelerde her zaman sağduyumuzu koruduk. Bize iftira atmak isteyenler dönüp önce kendilerine baksınlar. Çözüm artık CHP’dir. Baksanıza bütün gençler işsiz. Gençle para olmadığı için evlenemiyor. Mücadelemiz ve kavgamız kendi içimizde değil. Bizim kavgamız mücadelemiz halkın sorunlarını bilmeyen onların dertlerini anlamayan ve açlığa mahkûm eden iktidara karşı” ifadelerine yer verdi.
“Vatandaşın durumu içler acısı”
Daha sonra kürsüye Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan Çıktı; “Ercan; “ Biz kongrelerimizde sevgi istedik. Bizim partimize olan ihtiyaç çok fazla. Bütün kurumlar kuşatılmış durumda, biz bu kuşatmayı kaldıracağız. İnşallah çok yakında iktidar olacağız ve bütün kurumları tek adam rejiminin elinden kurtarmış olacağız. Demokrasi gerekli biz iktidara geldiğimiz zaman her partinin düşüncelerine önem vereceğiz. Dış politikanın durumunu çok kötü. Kuzeyimizde ki Rusya Akdeniz’e indi daha ne kadar kötü bir dış politika izleyecekler. Ekonomiyi söylememe gerek yok.  Vatandaşın durumu içler açısı ve iktidar ekonomide dibe vurmuş bir durumda.  Enflasyon yüzde 8 gösteriliyor fakat gelen faturalar bunun doğru olmadığını gösteriyor. Kendi içinde ki parçalanmayı durdurmak için sunu gündemler oluşturmaya başladılar. Fakat halk artık uyandı ve zamanı geldiğinde gerekli cevabı verecektir. Demokrasiye sahip çıkmak adına görevimizi layığı ile yetirmeye çalıştık” diyerek kürsüyü Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal’a bıraktı.
“Bizim mücadelemiz Ak Parti ile olmalı”
CHP olarak adalet mücadelesi verdiklerini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal; “Seçimin kazananı CHP olsun. Hangi yönetim seçilirse seçilsin, bizim mücadelemiz parti içinde değil, AK Parti ile olmalıdır. Ben AK Parti’nin siyasetiyle. Adalet mücadelemiz bitmedi. Biz çocuklarımıza Mustafa Kemal mücadele etmeye devam edeceğim Atatürk'ün ilke ve inkılâpları ışığında yürüyen bir ülke bırakmak istiyoruz. Biz adaletin sağlandığı bir ülke bırakmak istiyoruz. Bu ülkede hukukun üstünlüğü sağlanana kadar mücadelede edeceğiz. Cinsiyet ayrımcılığı hat safhaya ulaşmış durumda. Kadına yönelik şiddetle mücadele eden kadın derneklerine iktidar tarafından yeteri kadar destek verilmediğini görüyoruz. Bugün Türkiye'deki çocuk istismarlarıyla ilgili de etkin bir mücadele olmadığını gözlemlemekteyiz.  Küçük yaşlardan itibaren tüm çocuklarımızın bu konuda eğitilmesi, bilinçlendirilmesi, toplumun bilinçlendirilmesi son derece önemli. İstismar, kadına şiddet, kadın cinayetleri bakımından önüne geçilememiş, bilakis artmış bir Türkiye ile karşı karşıyayız. İktidar partisine sesleniyorum; Cinayetleri, şiddeti, istismarı kapatarak, görmezden gelerek bir şeyin önüne geçemezsiniz. Bunlarla gerçekten etkin mücadele etmek istiyorsanız önce samimi olacaksınız” ifadelerini kullandı.
“Küskünleri barıştıracağız kimseyi ötekileştirmeyeceğiz”
Daha sonra kürsüye Merkez İlçe Başkan Adayları çıktı. Adaylardan ilk konuşan Ömer Akyıldız oldu. Kendisini tanıtarak sözlerine başlayan Akyıldız; “ Afyonkarahisar Merkez’de delege seçimlerimizi olgunluk içerisinde yürüttük. Seçimde rakibim olan Kemal Doğan arkadaşıma saygı ve sevgi çerçevesinde çalışmalarını yürüttüğü için teşekkür ederim.  Başkanlığa seçildiğim taktirde yapacağım projeler ile başarılara imza atacağız. Öncelikle üyelerimizle kucaklaşacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Küskünleri barıştıracağız. Sendika ve derneklerle buluşacağız.  Örgütlenme çalışmalarımıza hız vereceğiz” dedi.
Omuz omuza çalışacak bir teşkilat kuracağız”
Akyıldız’ın konuşmasının ardından küsüye Merkez İlçe Başkan Adayı Kemal Doğan çıktı. Doğan; “Bütün üyelerimizle Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarı için elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Bizim ilk önceliğimiz Cumhuriyet Halk Partili olmayan fakat Cumhuriyet Halk Partili gibi görünen bir kitle tespit ettik ilk görevimiz bunların disiplin sürecini başlatmak olacak. Çünkü bu kitle içimize nifak tohumları serpmekten başka bir iş yapmıyor. Ulaşılabilir olmak. Gece gündüz demeden isteyen herkes ulaşıp sorunlarını anlatabilecek. Omuz omuza çalışacak bir teşkilatlanma kurmak istiyorum. Bazı Beldelerimizde kapanan teşkilatlarımız var, ilk görevlerimizden bir tanesi de kapanan teşkilatlarımızı tekrar açmak olacak. Bunun yanı sıra mahalle temsilciği kuracağız. Genç kardeşlerimiz ve kadınlar ile birlikte mahallelerimizi yöneteceğiz.” dedi. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum