Reklam

"BU KAÇINCI KEZ DOLU HEYBEYLE GELİŞ"

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor.

"BU KAÇINCI KEZ DOLU HEYBEYLE GELİŞ"
28 Temmuz 2020 - 15:03

Parti binasında basına açık bir şekilde ve sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan toplantıda İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya ülke ve yerel gündemi değerlendirdi.
Toplantıda konuşan Başkan İnkaya: “İktidar Milletvekilleri yerel gazetelere boy boy fotoğraflar vermişler. Gene aynı başlık, Ankara’dan heybeleri dolu döndüler. Tebrik ederiz, sizleri kutlarız. Bu kaçıncı dolu heybeyle geliş?”dedi.
“Projeler ne oldu”
Seçim öncesinde verilen sözler ile ilgili sorular yönelten İl Başkanı Mehmet İnkaya: “Ayda bir Ankara ya gidiliyor, heybe dolduruluyor, Afyon a dönülüyor. Soruyoruz heybede daha önce geldiği söylenilen Afray (raylı taşıma sistemi) ne oldu? Kaleye kurulacağı yılan hikâyesine dönen teleferik projesi ne oldu? Millet Bahçeleri ne oldu? Şehir içi trafiğini rahatlatma projeleri ne oldu? Hava alanımızı sivil uçuşlara açacaktınız, ne oldu? Hem niye Ankara’ya gidiyorsunuz, heybeye topluyorsunuz?”dedi.
“Vatandaş icraat bekliyor”
Afyonkarahisar Belediyesi’nin zaten çok yakında kara geçeceğini ifade eden Başkan İnkaya: “ Gelirler iyi, vergileri topluyorsunuz, ama hiç harcama yok. 31 Mart 2019 dan bu güne gözle görülür elle tutulur bir şey yok. Seçimlerde vaat edilen hiçbir işe başlanamadı. Park suluyor, iki yol aralarını sularken yolları da bol bol suluyorsunuz. 2020 yılı da geçiyor. Afyon kışı çok olan memlekettir. Bir deyim vardır ‘’Anız bastı kar bastı’’ Buğdaylar biçildi mi kar yağabilir demektir. Temmuz ayı da bitti. İnşaat sezonu için otuz beş günlük bir süre kaldı. Eylülde kar da yağabilir. 31 Mart ta vaat ettiğiniz işlere başlayın artık. AFRAY ve Askeri hava alanının sivil uçuşlara açılması, iç turizmi canlandırsın. Kaleye kolay çıkılsın. Şehir içi trafikte bir oh çekelim. Biriktirdiğiniz paralarla, heybeyle getirdiklerinizi çıkarın. Yatırım yapın. Aylar geçti, yıllar da geçiyor. Rahat yaşayalım şu güzelim şehirde. Vatandaş icraat bekliyor”dedi. >>Yasin AY

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum