Reklam

"Bize katıl, Gönüllü ol, Destek ol"

Gün FM’de yayınlanan AFAD Saati programına AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk olarak katıldı.

"Bize katıl, Gönüllü ol, Destek ol"
27 Şubat 2020 - 10:00

Buldan programda herkesi AFAD gönüllüsü olmaya davet etti. AFAD Gönüllüsü kimdir sorusunu yanıtlayan Buldan, “Tamamıyla kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla fiziksel gücünü, zamanını, bilgi birikimini, yeteneğini ve deneyimini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilerdir” şeklinde konuştu.
“Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır”
AFAD Gönüllüsü olmaya istekli ve e-devlet şifresi olan herkesin gönüllü olabileceğini belirten Buldan, “AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir. AFAD görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir. Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır. AFAD Gönüllülerinin gücünü harekete geçirerek, afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmek için gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz. İnsan hayatında fark yaratmak için becerilerini kullanmaya daima hazır, yakınlarda eğitimli ve organize AFAD Gönüllüleri oluşturmak amacıyla gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz” diye değerlendirmede bulundu.
“Kendi tercihlerine göre görev alabilirler”
Gönüllülerin görevlendirilmesinde iki yol izlendiğini söyleyen Buldan, “Gönüllü olmak isteyen kişiler, kendi tercihlerine göre görev alabilirler.  İhtiyaç duyulan alanlara gönüllü belirlenerek, gönüllünün onayı da alınarak görevlendirilebilir” diye konuştu. >>Yasin AY
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum