Reklam
Abdullah YÜKSEL

Abdullah YÜKSEL

EVCİLER KAYMAKAMI

987 yılında Antalya ilinin Manavgat ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Manavgat’ta tamamladı. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.
Memuriyet hayatına 2013 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu Aydın İl Müdürlüğünde Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı olarak başladı. 2014 yılında Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Adana Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığında Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı. 2015 yılında yapılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 104. Dönem Antalya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.
İl Merkez Stajını, Antalya Valiliğinde; Kaymakam refikliği stajlarını sırasıyla Antalya-Manavgat ve Burdur-Bucak kaymakamlıklarında; Mülkiye Teftiş Stajını Mülkiye Başmüfettişi refakatinde İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında tamamladı. Antalya ilinde Akseki, İbradı, Elmalı, Korkuteli ve Manavgat ilçelerinde; Karaman-Sarıveliler ve Mersin-Çamlıyayla ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. Yurtdışı stajı kapsamında Fransa’da Paris Sorbonne Üniversitesi'nde 8 ay süreyle Fransızca dil eğitimi aldı. Yurtdışında bulunduğu süreç içerisinde Fransız idare sistemi, Fransa’daki kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişi hakkında incelemelerde bulundu.
104. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarı ile tamamlayarak 22.10.2018 tarihli Bakanlık Makamı onayı ile İlçemiz kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Sayın Abdullah YÜKSEL İngilizce ve Fransızca bilmektedir.