Reklam

"BEN HATAY'I YAKANLARI LANETLEDİM"

Bir AK Parti eski il başkanının CHP İl Başkanı hakkında Hatay’daki yangınla ilgili tek bir kelime etmediği yönündeki eleştirilerine CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz cevap verdi. Görgöz,  “Ben Hatay’daki yangını duyar duymaz Twitter de, ‘Hatay’ı yakana lanet olsun’ diye paylaşımda bulunmuştum” dedi.

"BEN HATAY'I YAKANLARI LANETLEDİM"
16 Ekim 2020 - 16:04 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 16:34

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Görgöz, “AKP’li zat 3 gün önce basına yaptığı bir açıklama da bizi hedef alarak; “Gündeme dair hiçbir şey konuşmadığımızı, Akp iktidarının yaptığı hizmetleri eleştirdiğimizi ama Hatay’da çıkan yangınla ilgili tek kelime etmediğimizi ifade ederek, yazıklar olsun” demiş. Halbuki ben Hatay’daki yangını duyar duymaz Twitter de, ‘Hatay’ı yakana lanet olsun. #hatayyaniyor’ diye paylaşımda bulunmuştum.  Eleştiriye kapalı olup, söyleyecek sözü olmayanlar, sadece tribüne oynayarak ancak eleştiri yapabilir ama söylediğimiz hiç bir şeyi yalanlayamazlar.  Biz CHP olarak, eğitimden-sağlığa, ekonomiden-yargıya, tarımdan -sanayiye ülkemizde yaşanan gerçekleri, değerli basınımızın aracılığıyla hemen her gün gündeme getirip, halkımızla paylaşıyoruz. Paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.
“HALKIMIZI AYDINLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Halkı aydınlatmaya devam edeceklerini belirten Görgöz, “Asıl kime yazıklar olsun biliyor musunuz? Rant için yıllardan beri Ege’de, Akdeniz’de, Karadeniz’de, Marmara’da yakılan binlerce hektar ormana hiç sesi çıkmayanlar, Kandil-İmralı arasında mekik dokuyanlar, Diyarbakır meydanında Şivan Perver’le megri megri eşliğinde, halay çekenler, Fetöye ‘gel de bitsin bu hasret’ diyenler, ‘keşke Yunan galip gelseydi’ diyen fesli Deli Kadir’in önünde diz çökenlere ‘yazıklar olsun’. İşlerine gelmese de, yaşadığımız ülke gerçeklerini gündeme getirmeye, yaşanan doğruları gözler önüne sermeye, yalanları ifşa etmeye ve halkımızı aydınlatmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımla” diye konuştu. >>Abdullah Ertek

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum