Reklam

Belediye üniversiteyi destekleme  kursu açtı

Afyonkarahisar Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu işbirliğinde düzenlenen üniversiteye hazırlık destekleme ve yetiştirme kursları Uydukent İş Merkezi'ndeki ASO Kurs Merkezi'nde başladı.

Belediye üniversiteyi destekleme  kursu açtı
13 Aralık 2019 - 19:50

Uydukent İş Merkezi'nde daha önce Bilgi Evi olarak hizmet veren ve Afyonkarahisar Belediyesi tarafından tüm araç ve gereçleriyle yeniden yapılandırılarak Halk Eğitim Müdürlüğü'ne tahsis edilen Kurs Merkezi, üniversiteye hazırlık destekleme ve yetiştirme kurslarının açılış programıyla yeniden faaliyete başladı. Liseden mezun olmuş 568 öğrencinin bu dönem eğitim alacağı destekleme kursu için yeni müfredata uygun olarak hazırlanan "Tüm Dersler Konu Özetli Çözümlü Soru Bankası" kaynak kitabı ile her hafta düzenli olarak yapılacak deneme sınavı kitapçıkları da yine Afyonkarahisar Belediyesi tarafından karşılandı.
568 öğrenciye eğitim verilecek
Açılış programına, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Halk Eğitim Müdürü Murat Diktaş, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Milli Eğitim Şube Müdürleri, kurs öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Programda destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili bilgi veren Halk Eğitim Müdürü Murat Diktaş, 9 derslik, 1 çok amaçlı salon, 1 öğretmen odası ve dinlenme salonundan oluşan kurs merkezinde, 16 branş öğretmen ve 1 rehber öğretmen ile 568 öğrenciye eğitim verileceğini söyledi.
 "Kurs merkezine ihtiyacımız vardı"
 İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise daha önce Halk eğitim Merkezi'nde mevcut imkânlar nedeniyle sınırlı sayıda öğrenciye yönelik açtıkları üniversiteye hazırlık kursları için her zaman böyle bir merkeze ihtiyaç duyduklarını söyledi. Bu noktada, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in devreye girdiğini belirten Yalçın, "Sağolsun Belediye Başkanımızın teklifi sonucunda, gerçekten ihtiyacımız olan bu kurs merkezi, ciddi bir şekilde hizmet verecek bir kurum haline dönüştü. Başkanımız bununla da yetinmedi. Kurs merkezinin tüm donanımı ve araç gereçleriyle birlikte kaynak kitaplarını da karşıladı. Bu vesileyle Sayın Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi.
 "Söz verdiğimiz ne varsa yaptık"       
Eğitime destek projelerinden bir yenisini daha hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise seçim öncesi sık sık dile getirdiği 'eğitim destek vereceğiz' sözünü yerine getirmenin de ayrıca gururunu yaşadıklarını söyledi. Eğitimde fırsat eşitliğinin önemine dikkat çeken Başkan Zeybek, "Dershaneye gitme imkânı olmayan öğrencilerimize destek olmak amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız proje çerçevesinde, Belediyemize ait bu yeri Kurs Merkezi olarak kullanılmak üzere Halk Eğitim Müdürlüğümüze tahsis ettik. Söz verdiğimiz gibi kursun kaynak kitap ihtiyacını da karşıladık" dedi.
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum