Reklam

BAŞKAN ZEYBEK, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ ZİYARET ETTİ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 2020 yılının ilk gününde şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti.

BAŞKAN ZEYBEK, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ ZİYARET ETTİ
02 Ocak 2020 - 14:38

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yasin Evcin ile birlikte ilk olarak, 2016 yılında Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Hendek Operasyonu sırasında gazi olan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Aladaş ve ailesini Karaman Mahallesi'ndeki evinde ziyaret eden Başkan Mehmet Zeybek, Serdar Aladaş ve ailesine sağlık ve huzur bir dolu yaşam diledi.
Daha sonra 2010 yılında şehit olan Hava Pilot Uzm. Çvş. Ahmet Erdönmez’in Kocatepe Mahallesi'nde yaşayan ailesini ziyaret eden Başkan Zeybek, akabinde Şuhut İlçesi'ne geçerek 1 Haziran 2019'da Iğdır'da şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Yasin Çubuk'un Balçıkhisar Köyü'ndeki baba ocağını ziyaret etti. Şehit Yasin Çubuk'u da kabri başında ziyaret eden Başkan Zeybek'e Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya ile Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt eşlik etti.
Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ve eşi Zeyneb Karakuş ile Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan'ın da katıldığı ziyaretlerde, şehit aileleri ve gazilere Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye eden Başkan Mehmet Zeybek, "Bu vatanperver ailelerin kapılarını bizlere açmasından büyük bir onur duyduk. Allah bizleri onlara karşı mahcup etmesin inşallah. Nefes aldığımız sürece, bu vatan için kanı toprağa karışan ailelerimizin emrinde olacağız" dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum