Reklam

BAŞARILI ÖĞRENCİLER İÇİN SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Enformatik Bölüm Başkanlığı tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılı güz döneminde açılan kursları başarı ile tamamlayan öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER İÇİN SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ
30 Aralık 2019 - 16:36 - Güncelleme: 30 Aralık 2019 - 16:37

Enformatik Bölüm Başkanlığı tarafından açılan Algoritma ve İleri C Programlama, C# ile Görsel Programlama, Temel Arduino Programlama, İleri Office Uygulamaları ile İHA Teknolojisi ve Veri İşleme kurslarını başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifikalarının verildiği törene AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Enformatik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Recai Türkmen, Enformatik Bölüm Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Hasan Akkoç ve Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Ergün katıldı. Düzenlenen törende 159 öğrencinin kursları başarı ile tamamladığını ve sertifika almaya hak kazandığını kaydeden Enformatik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Recai Türkmen, Enformatik Bölüm Başkanlığının başka üniversitelerde atıl pozisyonlarda olabildiğini ancak AKÜ bünyesinde aktif bir çalışma yürütüldüğünü kaydetti.
“AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİN AİDİYET DUYGUSUNU ARTIRMAK”
Düzenlenen kursların sadece teknik kurslar olarak düşünülmemesi gerektiğini ifade eden Türkmen, konuşmasında şunları kaydetti: “Özellikle öğrencilerimizin üniversiteye olan aidiyetlerini arttırabilmek, mesleki hayatlarında kendilerine artı olarak değer katabilmek ve derslerinde daha faydalı olmalarını sağlamak için bu kursları açmaktayız. Bu kurslarda öncelikle hocalarımız sizlerle birebir çalışmada bulunsalar bile, ben bu kurslara talep gösterdiğiniz için sizlere de ayrı ayrı teşekkür ediyorum”dedi.
MODEL UÇAK SERTİFİKASI VERİLDİ
Gerçekleştirilen etkinlikte ayrıca AKÜ Havacılık ve RC Araç Topluluğu tarafından düzenlenen model uçak yapım etkinliklerine katılan topluluk üyelerine “Model Uçak Sertifikası” verildi. “Ata” ve “Flamingo” tipi model uçakları başarıyla tamamlayan öğrencilere Türk Hava Kurumu  (THK) ve Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) yönetmeliklerine uygun sertifikalar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker tarafından kursiyerlere takdim edildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum