Reklam

Bakan Selçuk: '402 bin engellimizin özel sektörde işe yerleşmesine aracılık ettik'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, engelli istihdamının arttığına dikkat çekerek, “2002 yılından 2020 Nisan ayı sonuna kadar 402 bin engellimizin özel sektörde işe yerleşmesine aracılık ettik. Hep dediğimiz gibi; hayaller engelsizdir. Önümüzdeki dönemde hedefimiz; daha da fazla engellimizin istihdama katılması” dedi.

Bakan Selçuk: '402 bin engellimizin özel sektörde işe yerleşmesine aracılık ettik'
23 Mayıs 2020 - 16:21

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve İŞKUR aracılığıyla engelli vatandaşların birçok ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Bakanlık hayata geçirdiği projelerle, engelli vatandaşların hayata daha sıkı tutunabilmesi için kolaylık sağlıyor, istihdamdan sağlık hizmetlerine, bireysel ihtiyaçlarından emeklilik gibi konularda tüm imkanlarını seferber ediyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bakanlığın engelli bireylerin hayalindeki işi kurması için destek sağladığını, kendi işini kurmak isteyen engellilere yönelik sağladıkları hibe desteğinden 2014 yılından bugüne kadar 2 bin 291 kişiyi faydalandırdıklarını belirterek, 2020 yılı itibariyle 65 bin TL'ye kadar destek sağladıklarını söyledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum