Reklam

ATSO meclis üyelerine İŞKUR destekleri anlatıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının Şubat ayı olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde yapıldı.

ATSO meclis üyelerine İŞKUR destekleri anlatıldı
29 Şubat 2020 - 08:59

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “. Dün gece İdlip’te meydana gelen saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağolsun. İnşallah bundan sonra başka şehit haberleri gelmez” dedi.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 22 Şubat 2020 tarihinde düzenlenen Büyüyen ve Gelişen Afyonkarahisar Ödül Töreni hakkında da değerlendirme yapan Merdivenci, “Geçtiğimiz Cumartesi günü, Odamız için gurur verici bir gündü. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Odamız tarafından düzenlenen Büyüyen ve Gelişen Afyonkarahisar Ödül Törenimiz’e katılmak üzere ilimize geldi. Hisarcıklıoğlu, Ödül Törenimiz’den önceki ziyaretleri çerçevesinde Odamız’ı da ziyaret etti. Başkanımız Hisarcıklıoğlu’nun yerli ve milli üretim örneklerini incelemesi de firmalarımızı teşvik etmiştir. İnanıyorum ki ilimizden daha çok firma, yerli ve milli üretime katkı sağlayacak, mevcut üretim yapan firmalar da çalışmalarını en üst düzeye çıkaracaktır. Ödül Törenimiz, gerçekten bizler için son derece güzel geçti. Ödül Törenimiz’e katılan Valimiz, Sayın Bakanımız, Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu, Sayın Milletvekillerimiz ve il protokolümüz ile siz Meclis Üyelerimiz’e ve üyelerimize çok teşekkür ederiz. Yine Ödül Törenimiz’de ödül alan iş insanlarımızı ve sanayicilerimizi bu vesile ile gönülden kutluyor; başarılarının devamını diliyorum. Ödül Törenimiz dolayısıyla Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu, memnun olduğunu belirtti ve bana ‘Sizin Ödül Töreniniz, bizim Genel Kurulumuz’dan daha güzel oldu’ dedi.  Bu nedenle Sayın Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser’i, tüm Yönetim Kurulu Üyelerimiz’i, Genel Sekreterimiz Ali Şenol başta olmak üzere tüm personelimizi kutluyorum. Kusursuz bir organizasyon oldu” ifadelerini kullandı.
“İŞKUR desteklerinden faydalanın”
Toplantının bu bölümünde İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya ve İŞKUR Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı Ayşe Tuğba Eyigören, ATSO Meclis Üyeleri’ni bilgilendirdi. ATSO Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Cemil Uluışık, Mesut Tabak ve Mustafa Kocaşaban, yapılan sunum hakkında soru ve görüşlerini dile getirdi.  ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise, İŞKUR’un iş insanları ve sanayicilerine sunduğu imkânlardan yararlanılması gerektiğini, bu konuda İŞKUR İl Müdürlüğü’nden de destek alınabileceğini belirtti. Serteser, “Hem istihdam konusunda, hem de diğer konularda birçok teşvik var. Bu teşviklerden faydalanmamız lazım. Bu konuda İŞKUR ve Odamız’dan yararlanabilirsiniz. İşbaşı eğitimi de bizim için çok önemlidir. İşbaşı eğitimi kalifiye eleman konusunda büyük katkı sağlıyor” dedi. İŞKUR ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Karakaya ve ekibine teşekkür etti.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum