Reklam

ATIK SULAR TESİSTE ARITILACAK

DSİ tarafından Afyonkarahisar’ın Kuzeyinde bulunan Susuz, Beyyazı, Çıkrık, Fethibey, Çayırbağ Beldeleri, Erenler Mahallesi, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Kampüsü ve Organize Sanayi Bölgesinin atık suları 41 km’lik hat ile Afyonkarahisar Merkez atık su arıtma tesisine iletilmesi sağlanacak.

ATIK SULAR TESİSTE ARITILACAK
31 Ekim 2020 - 12:03

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Afyonkarahisar Akarçay Havzası Kuzey Atıksu Toplama Hattı inşaatında çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Proje ile Afyonkarahisar’ın Kuzeyinde bulunan Susuz, Beyyazı, Çıkrık, Fethibey, Çayırbağ Beldeleri, Erenler Mahallesi, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Kampüsü ve Organize Sanayi Bölgesinin atık suları 41 km’lik hat ile Afyonkarahisar Merkez atıksu arıtma tesisine iletilmesinin sağlanacağını söyledi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“İş kapsamında, çeşitli çaplarda (Ø300- Ø1600) kanalizasyon bağlantıları ile atıksu kolektör hatları inşa edilmektedir. Çalışmaların 2020 yılı sonuna kadar bitirilmesi hedeflenmektedir. Çalışmaların tamamlanması ile 2047 yılı itibariyle toplam 14.100 m³/gün atıksu mevcut arıtma tesisine iletilecek böylelikle Akarçay kirliliği de önlenmiş olacaktır.” >>Yasin AY

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum