Reklam

"Amacım dikkatleri Afyon'a çekmek"

Dünyadaki turizmcileri bir araya getiren Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Afyonkarahisar’ı temsil eden Visit Afyon ve Frigya stantları farklı tasarımı ile dikkat çekiyor.

"Amacım dikkatleri Afyon'a çekmek"
07 Aralık 2019 - 12:40

Küplerden kule oluşturarak hazırlanan Visit Afyon standının tasarımlarına imza atan Afyonkarahisarlı İç Mimar Zakire Alimoğlu: “Stantları tasarlarken duvarlar yerine küplerden faydalandım. Amacım dikkatleri Afyon’a çekmekti” dedi
Stantlar birbiriyle yarışıyor
13’üncü kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı’nda stantlar tasarımları ile birbiriyle yarışıyor. En farklı tasarımların yer aldığı stantların başında ise Afyonkarahisar’ı temsil eden Visit Afyon ve Frigya Stantları oluyor. Visit Afyon’un kullandığı stantta küplerden oluşmuş bir kule bulunuyor. Bu kuleyi oluşturan küplerin her yüzeyinde Afyonkarahisar’ın tarihi, kültürü, termali ve lezzetini anlatan birbirinden farklı görsel öğeler yer alıyor. Frigya standında ise vadiyi anlatan dev duvarlar oluşturularak Frigya’nın fuara net bir şekilde yansıtılması sağlandı.
Küplerden kale oluşturuldu
Yapılan tasarımlara imza atan İç Mimar Zakire Alimoğlu, Afyonkarahisar’ı tanıtmak amacıyla uzun süre bu çalışma üzerinde yoğunlaştığını söyledi. Alimoğlu, Visit Afyon standı ile şunları söyledi: “Visit Afyon standını tasarlarken yalın sade bir çizgi ile Afyon’u tanıtmaya çalıştım. Standı tasarlarken odak noktamız sade ama çarpıcı insanların dikkatini Afyon’un doğal güzelliklerini tarihini yemeklerini anlatmaktı. Bunu anlatırken duvarlar yerine küplerden faydalandım. Küplerin üzerine farklı fotoğraflar yerleştirerek dikkati Afyon’a çekmekti. Duvarlarda kullandığımız Visit Afyon yazısı ve logosunu bir duvarda kullandım. Bu da gelen ziyaretçilerin dikkatini çekmesi için vurguyu tek bir noktaya çekmekti.”dedi.
“Frigya fuara taşınmış oldu”
Tasarladığı dev duvarlarla Frigya’nın fuara taşındığını kaydeden Alimoğlu:“Frigya standını tasarlarken de Frigya’nın alternatif turizm bölgesini olmasını vurgulamaktı. Frigya’nın doğal güzelliğini gördüğün bir fotoğrafı katmanlara ayırdık ve tek bir duvarda büyük görsellerle bunu destekledik. Standın içine yerleştirdiğimiz çadırlar ve bisiklet Frigya’da yapılan etkinliklere vurgu yapmaktı.  Afyonun tanıtımında Travel Turkey için stant tasarlamak benim için keyifli bir çalışma oldu.” diye konuştu. Öte yandan Frigya standında çadır ve bisiklet temaları da öne çıkarıldı.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum