Reklam

AKÜ DEVLET KONSERVATUARINDAN ANMA PROGRAMI VE MÜZİK DİNLETİSİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı tarafından “Konservatuar Arşivinden Geçmişten Günümüze Etkinlikler” dinletisi ve “Doğumlarının 110. Yıllarında Ahmet Samim Bilgen ve Kemal İlerici” etkinlikleri düzenlendi.

AKÜ DEVLET KONSERVATUARINDAN ANMA PROGRAMI VE MÜZİK DİNLETİSİ
31 Ekim 2020 - 11:57

AKÜ Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seyhan Canyakan’ın Tonmaysterlik/Audio Yayına Hazırlama uygulamasını gerçekleştirdiği, Dr. Öğr. Üyesi Yıldırım Aktaş’ın katıldığı ve bölüm akademisyenlerinden İpek Efruse Bendeş (Keman) ile Emir Barutçu’nun (Piyano) eşlik ettiği Konservatuar Arşivinden Geçmişten Günümüze Etkinlikler” dinletisinde birbirinden özel eserler icra edildi ve arşivden “Solo Konser Beethoven Kreisler” adlı dinletiyle birlikte etkinlik sonlandı.
Bilgen ve İlerici konu alındı
AKÜ Devlet Konservatuarından Arş. Gör. Muzaffer Soner Yılmaz ve Öğretim Elemanı Filiz Yıldız’ın sunumuyla gerçekleşen Ihvan-ı Musiki etkinliğinde ise Türk müzik kültüründe üretimleri ve kişilikleriyle önemli bir yer edinen iki değerli müzik insanı Ahmet Samim Bilgen ve Kemal İlerici konu alındı. Etkinlikte Bilgen ve İlerici’nin müzik bilime katkıları konuşuldu ve eserleri icra edildi. Gönül dostluğunu ve vefa duygularını esas alan sohbette Bilgen ve İlerici’nin çalışkanlıklarına, üretken oluşlarına, müzik alanına katkılarına ve ilginç özelliklerine yer verilerek etkinlik sonlandırıldı. >>TÜRKELİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum