Reklam

AK PARTİ'DE KONGRE HEYECANI

AK Parti kongre sürecine girdi. Bu hafta sonu Afyonkarahisar’da ilk kongre Bolvadin’de yapıldı. Kongrede bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Bizim derdimiz Afyonkarahisar’dır, Türkiye’nin yarınlardır. Evlatlarımızın geleceğidir. Bu davada eski de yeni de yok. Aslolan bu davaya aidiyettir” dedi.

AK PARTİ'DE KONGRE HEYECANI
24 Şubat 2020 - 10:42

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nda 7. Olağan kongre süreci Bolvadin ilçesinde başladı. Kongrede yapılan seçimde mevcut başkan Ömer Dayı güven tazeledi. Kongreye AK Parti Afyonkarahisar Koordinatörü Kurtcan Çelebi, İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve teşkilat mensupları katıldı.
“Biz hiçbir zaman sadece bize oy verenlerin partisi olmadık”
“Biz bu yola Bolvadin halkımızla çıktık ve hiçbir zaman da sadece bize oy verenlerin partisi, sadece bizi seçenlerin iktidarı olmadık, bugün de değiliz” diyen Sezen konuşmasında, “Biz, kendisine oy verenlerin muhabbetiyle, onların teveccühüyle yetinenlerden de değiliz. Zira bunu da en iyi Bolvadin halkı bilir. Biz, Büyükkarabağ’ın, Dişli’nin, Kemerkaya’nın, Özburun’un, Derekarabağ’ın, Dipevler’in, Güney’in Hamidiye’nin, Karayokuş’un Kurucaova’nun yani herkesin partisiyiz. 16 Mayıs 1919 tarihinde Yunanlılar İzmir’e asker çıkardığında Bolvadin Kuvâ-yı Milliye Teşkilatı, Bolvadin halkı adına protesto telgrafı çekip “Savaşın sonuna kadar Bolvadin halkı malca ve bedence her türlü fedakarlığa katlanmaya hazır ve âmadedir” demiştir. Bir karış toprak için canını ve malını hiçe sayan atalarımızın bize bıraktığı kahramanlıklar diyarı kadim şehrimizi daha iyi noktalara getirmek için hükümetimizle, bakanımız ile milletvekillerimiz ile elimizden gelen gayreti ve çabayı gösterdik, göstermeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum