Reklam

AK PARTİ 2019 YILINI DEĞERLENDİRDİ

Ak Parti Afyonkarahisar 2019 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.

AK PARTİ 2019 YILINI DEĞERLENDİRDİ
03 Ocak 2020 - 17:05

2019 yılının değerlendirildiği toplantıda, ayrıca 2020 yılına ait yapılacak planlar ve yeni projeler hakkında da görüşüldü.

AK PARTİ TAM KADRO KATILDI
Çakmak Otel’de gerçekleşen değerlendirme toplantısına Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İlimiz Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, İl Başkanı Hüseyin Sezen, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Gençlik kolları Başkanı Ethem Karahan katıldı.

“TÜRKİYE ÇOK BÜYÜYOR VE GELİŞİYOR”
Toplantı da Ülkemiz’in büyük hedefleri gerçekleştirebilmesi için çok çalışmamız gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu: “Böyle güzel bir toplantıyı gerçekleştirdiği için öncelikle İl Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Esasen 2020 yılının güzelliklere, birlik, beraberlik, kardeşliğimizin pekişmesine daha da vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Her şeyden önce buna ihtiyacımız var. Birbirimizi sevmeye, Ülkemizin büyük hedeflerini gerçekleştirmek için çok çalışmaya, gayret etmeye mecburuz.  Türkiye çok büyüyor ve gelişiyor. Türkiye şuan birinci ligde oynayan bir takım gibi adeta. Eskiden el pençe, divan durulurdu. Ama şuanda gündemi belirleyen, büyük hedefleri gerçekleştiren bir Türkiye var. Hep birlikte 2023,2053, 2071 ve Osmanlı’nın kuruluşunun seneyi devriyesi olan 2099 büyük hedeflerini birlikte büyük Türk milleti olarak gerçekleştirmek için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Şuan da gerçekten çok güzel kanunlar çıkıyor. Halkımızın taleplerini arka arkaya takip ediyoruz ve yerine getiriyoruz. Milletvekilimiz Ali Özkaya, bilhassa birinci yargı paketiyle ilgili bilgiler verdi. Bildiğiniz üzere geciken adalet adalet değildir. Polis ve hükümetimiz bu konuda önemli adımlar attı. İkinci yargı paketi hazırlıkları da yapılıyor”dedi.

“LİBYA’YA ASKER GÖNDERME TEKLİFİNİ ONAYLADIK”
Libya’ya asker gönderme konusuna da değinen Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu:“Dün akşam Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Cumhurbaşkanımızın teklifiyle önemli kararlar aldı. Ve meclisimiz çok önemli bir karara imza attı. Biliyorsunuz Libya’ya asker gönderme teklifini onayladık. Bu çok önemli bir karardır. Çünkü Türkiye eğer Akdeniz’de kıyıda kitlenip kalmak istemiyorsa mutlaka Libya’ya asker gönderme anlaşmasının imzalanması gerekiyordu. Bu karar da meclisimizden geçti ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Amerika orada, Rusya orada, İngiltere, Fransa, İtalya ve Mısır hepsi orada. Dolayısıyla orada bizim bulunmamızda çok önemli diye düşünüyoruz. Yani Akdeniz’e hapsolmamak için bu tezkerenin geçmesi gerekirdi. Hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

“%5 BÜYÜME HEDEFİYLE BÜTÇEYİ KABUL ETTİK”
Toplantı da Ülkemize başlatılan Uluslar arası savaşları başarılı bir şekilde, 2019 yılında püskürttüğümüzü ifade eden Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya: “Öncelikle 2020 yılının hepimize hayırlar, sağlıklar ve bereketler getirmesini temenni ediyorum. Milletimizin birliğinin, beraberliğinin, huzur ve kardeşliğinin devamını temenni ediyorum. 2019 yılı 2018 ‘de Uluslar arası güçlerin bize başlatmış olduğu ekonomik sıkıntıların ve büyük operasyonların yapıldığı ve bu operasyonları aştığımız, Sanayi tekerlerinin daha hızlı dönmeye başladığı, üretimin artıya geçtiği, ihracatında artmaya başladığı bir süreç oldu. Yani Uluslar arası savaşları püskürttüğümüz, yeniden daha da büyümek için gayret sarf ettiğimiz bir yıl oldu. 2020 yılında da %5 büyüme hedefiyle bütçeyi kabul ettik. Bu büyüme hedefini umarım daha da aşarız ve Ülkemizdeki her gencimize, her ailemize sürekli maaşın girdiği, herkesin çalıştığı, mutlu olduğu bir seneyi yaşarız”dedi.

“11. KALKINMA PLANINI YASALAŞTIRDIK”
11. Kalkınma Planının yasalaştırıldığını aktaran Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven: “Zamanı değerli kullanmak adına, Ankara’daki çalışmalar hakkında bilgiler vermek istiyorum. 2019 yılında TBMM’de kırk iki adet kanun onaylanarak geçmiş ve Cumhurbaşkanımız tarafından onaylanarak yasalaşmıştır. Bunlar içerisinde aklımıza gelen bir kaçını saymak istersek belki de en önemlisi 11. Kalkınma Planının gerçekleşmesiydi. 2019-2023 yıllarını kapsayan 11. Kalkınma Planını yasalaştırdık. Askerlik süresinin altı aya indirilmesi, bedellinin devam ettirilmesi, plastik kullanımının azaltılmasına yönelik bir kanun çıkarttık. Biliyorsunuz bunun yanı sıra TBMM’de komisyon çalışmalarımız devam ediyor.  Ben de insan hakları inceleme komisyonu, ceza evleri komisyonu inceleme üyesi, çocuk hakları komisyon üyesi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz”dedi.

“KENDİMİZE ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI BENİMSEDİK”
Toplantı da Belediye’nin mali bütçesi hakkında bilgiler veren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek: “Biz mazbatayı alalı 8,5 ay oldu. Bu süreç içerisindeki yapmış olduğumuz görevlerde kendimize şiyar edindiğimiz şeffaf, katılımcı, denetlenebilir bir Belediyecilik anlayışını gerçekleştirmeye çalıştık. Göreve geldiğimiz anda 42 Milyon 226 Bin TL bir borcumuz vardı. Hiçbir şey satmadan, sadece İller Bankası’ndan gelen ödeneklerle borcumuzun 32 Milyon’unu şuanda ödemiş bulunuyoruz. Tabi ki borcumuz 26 Bin Lira Banka kredi borçlarımızdı, 20 milyon 239 Bin Lirada kişi ve kurumlara borcumuz vardı. Şuan itibariyle kasamızda 8 Milyon 300 Bin TL paramız var. Ortalama 24 Milyon 104 Bin Lirada borcumuz var. Kasamızdaki parayı düştüğümüzde bankalara ve kişilere olan borç miktarımız 15 Milyon 804 Bin Lira dır”dedi.

"2020 YILINDA 41 ADET ARAÇ ALIMI YAPACAĞIZ"
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban 2019 faaliyetleri – 2020 yatırım programı hakkında bilgi verdi. Çoban 2019 Yılı Köylere Yönelik Yatırım Bütçesi 89 milyon 504 bin 109 TL olduğunu ifade ederek şöyle konuştu; 2020 yılı bütçe dağılımında yatırım bütçesi 145 milyon 595 bin 142 TL, cari bütçesi 24 milyon 404 bin 858 TL oldu. Makine parkımızda toplam 303 araç bulunmaktadır. 2020 yılında alınması düşünülen iş makinelerine gelince, greyder 12, dozer 2, ekskavatör 2, bekoloder 7, damperli kamyon 15, yükleyici 2, asfalt döküm aracı 1 olmak üzere toplamda 41 araç alım planlaması ile rekor kırmış olacağız. Bunların da toplam maliyeti 36 milyon lira. Afyonkarahisar İl Özel İdaresine ait asfalt şantiyesi hizmete girdi. Bu şantiyenin saat kapasitesi 240 tondur. Buradan ürettiğimiz asfalt ile Emirdağ - Suvermez köyü arasında 14 km asfalt attık.”
 
KÖYLERDE AKILLI SAYAÇ UYGULAMASI BAŞLAYACAK
İlimizin 422 Köyü ve bunlara bağlı 132 Mahallesinde içme suyu bulunduğunu kaydeden Çoban konuşmasında, “421 Köyümüzün tamamında şebekeli sistem ile sağlıklı ve yeterli su hizmeti verilmektedir. Bayat Kuzören köyünde tüm çalışmalara rağmen su bulunamamış olup, DSİ ile ortak çalışılmaktadır. Ayrıca Emirdağ Güney Köyü Dutluca mezrasında da yaz aylarında su yetersizliği ortaya çıkmaktadır. 2019 Yılında 13 köyümüzde GES Santral kurularak bu köylerimizin elektrik parası ödeme çilesinden kurtarılması sağlanmıştır. 2013 Yılında Merkez İlçe Köylerinde başladığımız çöp toplama çalışmalarımız 2014 yılından itibaren 422 köyümüzün tamamında düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. 422 köyde yaklaşık 66.000 içme suyu abonesi bulunmaktadır. Köylerde içme suyu 3 farklı yöntemle elde edilmektedir. Membadan, sondajdan, ve memba ile sondajdan. İçme suyunun yönetimi köylerde çoğunlukla Muhtarlıklar eliyle yürütülmektedir.  İçme suyu kullanım bedellerinin düzenli toplanamaması sebebi ile elektrik faturalarının ödenememesi, bakım ve onarım hizmetlerinin yerine getirilememesi gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu ve buna benzer sorunların önüne geçmek ve içme suyu yönetiminde yetki karmaşasını sonlandırmak üzere köylerimizde Su Temini ve Su Yönetimi konularında köklü çalışmalar planlanmakta olup, ön ödemeli (akıllı) sayaç uygulaması için çalışmalar yapılmaktadır” ifadelerine yer verdi.

“YILIN EN ÖNEMLİ OLAYI, 31 MART YEREL SEÇİMLERİDİR”
Ak Parti hükümetinin 2019 yılında Belediyelerdeki başarışını ifade eden Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen: “Ak Parti İl Başkanlığı olarak hem 2019 yılının değerlendirilmesi, hem de 2020 yılına ait planlarımız, projelerimiz, gerek teşkilat olarak, gerek yasama organındaki Vekillerimizin, İl Genel meclisimizin, Belediye Başkanımızın katılımıyla bu konuları değerlendirelim istedik. 2019 yılının en önemli olayı 31 Mart yerel seçimleri oldu. Afyonkarahisarda’da yine teşkilat olarak 59 seçim bölgesinde seçime katıldık. Elli dokuz Belediyenin otuz dört’ünü Afyonkarahisar’da AK Parti bayrağıyla dalgalandırmaya devam ettik” dedi. >>Yasin AY
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum