Reklam

AGD AFYONKARAHİSAR, ANKARA'DA BULUŞTU

Anadolu Gençlik Derneği, Bölge, Şube ve İlçe Başkanları Toplantısı’nı Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde geniş katılımla gerçekleştirdi.

AGD AFYONKARAHİSAR, ANKARA'DA BULUŞTU
12 Aralık 2019 - 09:35

 
Ülkenin dört bir tarafından katılımın sağlandığı toplantıda heyecan ve coşku üst seviyedeydi. Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanı Recai Kutan ve Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan’ın da katıldığı toplantıya AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun ve İlçe Başkanları da tam kadro katılım sağladı.
“Adalet herkes için istediğimizde anlam taşır”
AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan; “Adalet kendimiz için değil, herkes için istediğimizde anlam taşır. Bir Müslüman, bir mazluma atılan tokadı kendi yüzünde hissedendir. Hazreti Ali, İnsanların çoğu adaletten yanadır, ta ki kendi menfaatleriyle çelişene kadar buyurmuştur. Bizim gençlerimiz tüm canlılara karşı merhametli olmak, onların haklarını gözetmek de bizim görevlerimizdendir. Merhametli olmak bizi sürekli Allah rızası arayışına iter. Bizim gençlerimiz basiretli olmalı. Doğru olan tutum ve tavrı yapabilmelidir” diye konuştu.
“Bizim gencimiz ahlaklı olacak”
Hak ile batılının birbirine karıştırılmaya çalışıldığı bir dönemde basiret çok önemli olduğunu ifade eden Turhan, “Geçmişe bakmak yetmiyor geleceğe yön vermeyince, kitaplar ibret vermiyor basireti kaybedince.’’ Bizim gençlerimiz güzel ahlaklı olacak. Bir gencin süsüdür. Kişi önce güvenilir olmalıdır. Elinden ve dilinden emin olunan olmalıdır. Gıybetten, dedikodudan uzak durmalıdır. Kardeşinin ayıbını örtmelidir. Kardeşini öncelemedir. Bizim gençlerimiz azimli olacak. Çalışmak, gayret etmek, adım atmaktır. Yola çıkmak, harekete geçmek, hedefe kilitlenmek, gidilmesi gereken yere gitmektir” şeklinde konuştu.
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum