AFYONKARAHİSAR'IN EN BÜYÜK CAMİSİ İBADETE AÇILIYOR

Tamamlandığında Afyonkarahisar’ın en büyük camisi olma özelliğine sahip olacak olan Hacı Mehmet Sayın Cami’sinde sona gelindi.

AFYONKARAHİSAR'IN EN BÜYÜK CAMİSİ İBADETE AÇILIYOR
12 Mayıs 2021 - 03:06
Afyonkarahisarlı hayırsever iş insanları Kadir ve Suat Sayın’ın yaptırdıkları cami, babaları Hacı Mehmet Sayın’ın adını taşıyor. Ramazan Bayramı sonrasında ibadete açılması beklenen cami de yaklaşık 3 bin 500 kişi aynı anda namaz kılabilecek.

PEYZAJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Türkeli gazetesi muhabirlerinin çalışmaları yerinde inceledikleri camide, yapım çalışmalarının bittiği, peyzaj çalışmalarının da devam ettiği görüldü. Cami inşaatında bulunan yetkililerden alınan bilgiye göre, Ramazan Bayramı sonrasın da caminin ibadete açılacağı öğrenildi.

SELÇUKLU MİMARİSİNE GÖRE TASARLANDI
Cami Selçuklu Mimarisine göre tasarlandı. Camide Osmanlı dönemindeki medrese kültürü de inşa edildi. Buna göre caminin arka bölmelerinde Kuran kursları, seminer salonları, konferans salonları da yer alacak. 4 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip olan camii, yaklaşık 3 bin 500 kişilik kapasiteye sahip olacak.

CAMİ’NİN TEMELİNİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANI “GÖRMEZ” ATTI
Otogar karşısında inşa edilen caminin temel atma törenine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’de katılmıştı. Açılışta Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez: “Bu toprakları vatan kıldığımız günden bugüne, her tarafına mescitleri, camileri vatanımızın ve bağımsızlığımızın simgesi olan mabetleri inşa eden hayırseverlerimize en kalbi teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.”dedi.
Özel Haber: >>Yasin AY –Mehmet Karakaş

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum