Reklam

AFYON'DA KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ

Korona Virüs, şüphesiyle Afyonkarahisar Devlet Hastanesine getirilen İran uyruklu bir çocuk karantina altına alındı. Yapılan tetkikler sonrasında çocuğun mevsimsel gribe yakalandığı belirlendi.

AFYON'DA KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ
23 Şubat 2020 - 13:58 - Güncelleme: 24 Şubat 2020 - 10:27

Afyonkarahisar’da Korona Virüs alarmı verildi. Edinilen bilgilere göre; bugün sabah saatlerinde İran uyruklu 3 yaşındaki Elya Ahmedi isimli bir çocuk Korona Virüs şüphesiyle tedavi altına alındı.  Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde acil servisine başvuran 3 yaşındaki çocuk için hastane yetkilileri seferber oldu. Çocuğun Korona Virüs şüphesi nedeniyle tedavi altına alındığı öğrenilirken, hastanedeki bir servis başka hastalara ve hastane personellerine kapatıldı.
Çocuğun durumuyla ilgili Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Valiliğine bilgi verilirken, gerekli tetkiklerin ardından İran uyruklu çocukta Korona Virüs’ü olup olmadığı tespit edilecek. >>Hayati Kanat

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
Konuyla ilgili Afyonkarahisar Valiliği resmi internet sitesinden bir duyuru yayınladı. Afyonkarahisar Valiliği aracılığıyla yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi: "20 gün önce Türkiye'ye giriş yapan İranlı ailenin 3 yaşındaki çocuğunda yüksek ateş olması sebebiyle bu sabah Afyonkarahisar Devlet Hastanesine getirilmiş; hastanın mevsimsel grip olduğu anlaşılmıştır. İlimizde Yeni Koronavirüs (COVID-19) vakası ya da şüphelisi bulunmamaktadır. Kamuoyuna duyurulur."