Reklam

"26 EYLÜL'DE KONGREMİZİ YAPACAĞIZ"

MHP Afyonkarahisar teşkilatında gerçekleşen kongre sürecini değerlendiren İl Başkanı Mehmet Kocacan,  Merkez ilçe seçimlerinin 26 Eylül Cumartesi günü gerçekleşeceğini söyledi.

"26 EYLÜL'DE KONGREMİZİ YAPACAĞIZ"
25 Eylül 2020 - 13:56

Başkan Kocacan, “Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde 17 ilçemizde kongrelerimizi gerçekleştirdik. 26 Ağustos tarihinde başlayan kongrelerimizi 30 Ağustos tarihinde Kocatepe de taçlandırdık. Türkün ayı olan ağustos ayında ilçe kongrelerimiz tamamlanmış oldu.  ‘İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik. Kazanan Türkiye olacak’ ana teması ile 26 Eylül Cumartesi günü saat:13.00’da ise Sami Öznur Park’ında merkez ilçe kongremizi yapacağız. Genel Merkezimin talimatları çerçevesinde pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştireceğiz. Daha sonra İl Başkanlığımızın seçimiyle kongre sürecimiz tamamlanmış olacaktır” dedi.
“Uluçay’a hayırlı olsun”
AK Parti Afyonkarahisar eski İl Başkanı Hüseyin Sezen ile 2,5 yıldır uyum içinde çalıştıklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocacan, vekâleten yeni İl Başkanlığına getirilen Hüseyin Ceylan Uluçay’a da başarılar diledi. Başkan Kocacan,” AK Parti Afyonkarahisar eski İl Başkanı Hüseyin Sezen ile 2,5 yıldır Cumhur İttifakı ruhuyla uyum içerisinde çalıştık. Başkan Sezen’e yeni hayatında başarılar diliyorum. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevine vekaleten getirilen Hüseyin Ceylan Uluçay’a da başarılar diliyorum. İnanıyorum ki kendisiyle de Cumhur İttifakı ruhuyla uyum içinde çalışırız” diye konuştu.
“Türk Tabipler Birliğini tasvip etmiyoruz”
Başkan Kocacan, “Türk Tabipler Birliğinin ne olduğunu Bilge Liderim Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey gözler önüne örnekleri ile birlikte sunmuştur. Türk adının başında olmasına rağmen Türklüğe yakışmayacak, Türkiye’nin bekasını derinden yaralayan PKK dediğimiz illet ve HDP’nin siyasi ayağına peşkeş çekenlerin orada yönetimde olduğu hiçbir birlik tasvip edilemez. Doktorların haklarını savunan bir birlik olsa hep beraber bizde destek verelim.  Ama arka planda görünen o değildir” dedi.
“Ya hekimlik yapmalı ya da siyaset”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Eski İl Başkanı Mehmet Kemal Demirkırkan’a seslenen Başkan Kocacan, ya hekimlik yap ya da siyaset yap diyerek sert bir dille kendisini eleştirdi. Kocacan, “Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Eski İl Başkanı Mehmet Kemal Demirkırkan’ın sosyal medya hesabından Türk Tabipler Birliğinin tavrını savunur görmesi kendisinin en doğal hakkıdır. Mehmet Kemal Demirkırkan daha önceden il başkanlığı yaptığı için siyaseten açıklamalarda bulunuyordu. Şimdi ise özel bir hastane de hekimlik görevi yapmaktadır. Kendisi Muharrem İnce’den yana taraf olunca ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından destek olmayınca görevinden alınmıştır. Ama hala Mehmet Kemal Demirkırkan’ın siyaseten açıklama yapması ve gazetelere milli günlerde ilan vermesiyle kendisini hala CHP’nin Afyonkarahisar İl Başkanı gibi görüyor zannetmesidir. Mesleğinde kariyer yapmak istiyorsa siyaseti bırakması lazım,  eğer siyasette olacaksa hekimlik görevini bir kenara bırakmalıdır”dedi. >>TÜRKELİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum