Reklam

120 GÜN SONRA KAZMA VURULACAK

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, göreve geldiği 1 yıllık süre zarfından vermiş olduğu vaatlerin birçoğunun çalışmasının başladığını belirterek, AFRAY için 120 gün sonra kazma vurulacağını belirtti.

120 GÜN SONRA KAZMA VURULACAK
22 Mart 2020 - 17:22

2019 31 Mart Yerel seçimlerin vermiş olduğu vaatlerin birçoğunun çalışmalarının başladığını belirten Başkan Zeybek, özellikle AFRAY konusunda 4 aylık bir sürenin ardından kazmanın vurulacağını belirtti.
120 gün içinde tamamlanacak
Devlet Demir Yolları Alt yapı Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde bir sunum gerçekleştirileceğini ve Korona virüs tedbirleri kapsamında ertelendiğini belirten Başkan Zeybek, çalışmaların süratle devam ettiğini aktardı. Zeybek, “Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında imzalanan sözleşmeye göre projenin 1. Etabı olan ANS – Ali Çetinkaya Garı-  Park Afyon arasında sondaj çalışmalarına başlanacak, durak, peron ve yaya üst geçitleri ile güzergâh projelendirilecek. Keşif metraj çalışmaları tamamlanarak yapım için ödenek belirlenecek. 120 gün içinde tamamlanacak bu çalışmaların ardından belirlenen ödenekle 2020 yılının ikinci altı ayında ihaleye çıkılarak bu yılsonuna kadar yâda en geç 2021 yılının başında ilk kazma vurulacak” dedi.

ÖZEL HABER: Hayati Kanat-Mehmet Karakaş


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum