Reklam

112 iş stresi atıyor

Afyonkarahisar 112 Acil Sağlık Hizmetleri Müdürlüğünde görev yapan sanatkar sağlıkçılar, mesai saatleri dışında tutkuları olan branşlarda hem iş stresini atıyor hem de çevrelerindeki insanlara örnek oluyor.

112 iş stresi atıyor
07 Aralık 2019 - 12:29

112 Acil Servis Müdürlüğünde hayat kurtaran görevli sağlık personelinden Doktor Okan Can Yılmaz, ut ve bağlama, paramedik Bülent Tural bağlama ve bendir, Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Hasan Hüseyin Ertunç ise hat sanatıyla ilgileniyor. Afyonkarahisar 112 Komuta Kontrol Merkezinde yaklaşık 2 yıldır görev yapan Doktor Yılmaz, yaptığı açıklamada hareketli ve dikkat gerektiren bir mesleğe sahip olduklarını söyledi.
“Önceliğimiz insan hayatı”
Yardım için gelen bir çağrıyı hızlı bir şekilde karşılamak zorunda olduklarını dile getiren Yılmaz, "Bizim önceliğimiz insan hayatı. Amacımız da olay yerine en hızlı şekilde varıp, donanımlı ekiplerimizle hastaya en uygun müdahaleyi yapıyoruz, naklini gerçekleştiriyoruz. Bütün çabamız ve kaygımız hastalarımızın yaşamasına yöneliktir." dedi.
Yılmaz, stresli bir meslekleri olduğu için boş vakitlerinde müzikle uğraştığını anlattı. Müzisyen bir aileden geldiğini ve bağlama ile uda ilgisinin olduğunu aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:"Mesleğimden fırsat buldukça önemli günlerde ve arkadaş ortamlarımda ut ve bağlama çalıyorum. Müzik tutkum benim için bir rahatlama hobim. Yaşadığım o stresli zamanlarda benim için küçük bir sıyrılma oluyor. 10 yıldır bağlama ve ut çalıyorum. Bu tutkumu daha üst seviyeye de taşımak isterdim ama mesleğim gereği sadece hobi olarak uğraşıyorum."dedi.
“ Sanatın her türlüsüyle ilgilenin"
İnsanların sadece yaptıkları meslekle kalmamaları gerektiğine dikkati çeken Yılmaz, meslektaşlarına deşarj olmaları için sanatın her türlüsüyle ilgilenmelerini tavsiye etti.
Paramedik Bülent Tural da her mesleğin zorlukları olduğu kadar sağlıkçı olmanın da zorluklarının bulunduğunu ifade etti.
Hayatta bazen kırılma noktalarının yaşandığına işaret eden Tural, şöyle konuştu:"Yaptığımız iş zor olsa da hastaya yaptığımız müdahaleler sonrasında onun verdiği mutluluğun yerini hiçbir şey tutmuyor. Yaklaşık 6 yıldır bağlama ve bendir (arbani) çalıyorum. Mesleğin verdiği stresi bağlama ve bendirle atıyorum. Benim için çok güzel bir duygu ve rahatlatıyor. Meslektaşlarıma da sadece müzik değil, bütün sanat dallarıyla uğraşmalarını tavsiye ederim."dedi. >>AA
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum