Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hakkı ÖZSOY
Afyon’un şansı
21.05.2019

Afyon’un şansı

 

Aday süprizli, AKP’nin özel istatistik hatalı tesbitleri olan yerel seçimlerimizi hayırlısıyla noktaladık.

 

Başkan Çoban’a yapılan İGM Başkanlığıyla, onarılan hatada haliyle AKP’ye hayli pahalıya mal oldu.

 

Başkan Zeybek formulü Belediyemiz için, Başkan Çoban’ın İGM Başkanı seçilmesi yapıcı, olumlu sonuçları ortalığı yatıştırdı. İGM Başkanlığı Belediyemize göre çok daha geniş ve kapsamlıdır. Belediyemiz 299.673 nüfusa, İGM’si 725.568 nüfusa hizmet götüren bütçelere sahipler. Ayrıca maddi ve manevi sorumluluğunu taşıyorlar.

 

Başlığımız Afyon’un şansı kelimesini biraz açalım istiyoruz. Örnek Bakanımız Veysel Eroğlunun milletvekili olarak Afyon’u temsil etmesi, çalışmalarını bakanlık dönemini aşan bir güçle sürdürmesi, vatandaşın içinde yaşaması, sorunların çözümü için çok çalışması, adeta çırpınması hepimiz adına bir şans değilmidir?

 

AKP Milletvekillerimiz Ali Özkayanın siyaset yoluyla hizmet heyecanı, getirildiği 2. dönem görevi karşı milletine vefa borcunu ödemeye çalışması, maddi değerlere herhalde ölçü olamaz. Ölçü yapmak elbette demokrasiye de düşmanlık olur.

 

Milletvekilimiz başarılı hukuk ve siyaset adamı İbrahim Yurdunuseven’in, siyaset yoluyla hizmet etme gayreti, heran vatandaşını dinlemesi, sorunları çözümünü tepe noktalara taşıması, inanınız diğer siyasilerimize örnek olacak özellikler taşımaktadır.

 

Milletvekilimiz Burcu Köksal’ın yapıcı çözüm yolları izahlı eleştirileri, demokrasiye saygısı, deneyimi mutlak sıra dışı Afyonumuz için güzel olumlu bir şans oluşturmaktadır.

 

Dava adamlığı ısrarlı Milletvekilimiz Gültekin Uysal’ın, Demokrat Parti Genel Başkanlığını yürütmesi makamı doldurması, demokrasiye sadık, tutarlı eleştirileri, kalıbı, kıyafeti, aileden gen yoluyla gelen kabiliyeti derseniz, sıradan, kolay bir gelişme olarak kesinlikle değerlendirilemez. Tanımlamak gerekirse mutlak başarı sözüyle anlatılabilir.

 

Tekrar, tekrar zihinlerimizde yer etmesi için yazmayı görev bildiğimiz, bir konuyla yazımızı noktalamak istiyoruz.

 

Güzel’e, iyi’ye, başarıya, mutluluğa giden yolda kısmen yokluk, iş’sizlik, yetmezlik bir kısım düzeltilmesi gereken demokratik noksanlarımızda vardır. Eleştiriyle yetinmeyenlerin mevcut siyasi kadroları yetersiz bulanların seçme, seçilme hakları da vardır. Her an kullanabilirler.

 

Olumlu, olumsuz tüm gelişmeleri hukuk’un üstünlüğü, insan hakları, bağımsız yargı, demokrasi çerçevesi içinde değerlendirmek vatandaşlık görevimiz olarak ortada durmaktadır.

 

Tüm gelişmeleri, değişimi, gelişimi düşmanlık ötesi Afyonumuzun, ülkemizin şansı olarak kullanma çabalaramızı ısrarla sürdürmemiz gerekiyor. Gördük ve yaşadık, düşmanlıklarla bir yere varılamıyor.

 


Bu yazı 8372 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet