Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Galip LEBLEBİCİOĞLU
Hayır İçin Koşanlar
20.01.2019

 

 

Yüce Kur'anda ''Yaptığınız her hayrınızı, şüpheniz olmasın ALLAH bilir'' buyuruluyor. (Bakara suresi 173 a).

Hazreti Mevlana diyor ki; Dünya hayatı bir rüyadan ibarettir. Dünyada servet sahibi olmak, rüyada define bulmaya benzer. Dünya malı nesilden, nesil'e aktarılarak kalır.

Ölüm meleği, insanın canını almak için, uykudan uyandırır. O kimse gerçekte sahip olmadığı bir mal için dünyada çektiği sıkıntılara, şaşırır. Pişmandır fakat iş işten geçmiştir.

''Allah müminlerden, mallarını ve canlarını kendilerine verilecek Cennet karşılığı satın almıştır. (Tövbe suresi 111 a.) Can Gazilik ve şehitlikle satılır. Malın Allah' satılışı ise ,o malla Allah'ın emirlerine  uyulmasıdır (Bakara suresi. 3.a)

İnsan yaşamı örneklerle doludur. Hep haberleri takip ederiz. Bugün acaba kim şehit oldu? Devleti Milleti için Allah rızasını almak kime nasip oldu? Fakirlere güçsüzlere ne gibi yardım yapılıyor. Suriye'ye; Irak'a savaş bölgelerine ne gönderiliyor, kim cami okul yol köprü yaptırmış? Gazetelerden televizyondan takip ederiz, 

Son günlerde, Afyon Eğitim Vakfının  çalışmaları öne çıktı. Halen TED kolleji olarak kullanılan bölüm satın alındı. Bedelin bir kısmı  ödendi kalanı da ödenecek. Burada öğrenime devam edilecek, ihtiyacı olan öğrencilere yardım edilecek. Hayır kapısı genişçe açılıyor. Gelir yardım sağlandıkça, ileride Üniversiteye dönüştürülebilir.

Afyon Kocatepe  Üniversitesi de böyle başladı. Bir kaç bağışcı, yönetici, yol göstericiyle başarıya ulaştı. Önce Eskişehir'e bağlı bir Maliye okulu idi. Geliştirildi. Üniversite oldu. Fakülteler çoğaldı. Yeni bir Sağlık bilimleri üniversitesi daha kuruldu.

İlme, eğitime, bağışta bulunanlara Afyon halkı minnettardır. Geçmişte ve bu gün görevli hizmet, çaba sarf edenler.  Allah'ın rızasını kazanmışlardır

Afyon Eğitim Vakfı'nın bu güne gelmesinde başarı gösteren yardım eden, Belediye başkanı, Burhanettin Çoban, T.S.O. başkanı Hüsnü Serteser, Genel sekreter Murat Diker ve ekibine, hayır için koşanlara teşekkürler. Allah yollarını açık etsin.

İnsanlar gelip geçici, eserler kalıcıdır. Yapılan iş, gurur vericidir. Hayır yapan, hayra sebep olanlar, Cennet yolcusudur.


Bu yazı 1512 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet